Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 YAZARI TAKİP ET X
Birgül Özgüvenç’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
Birgül Özgüvenç’in Cevapladığı Sorular
Keremm92 05.10.2019 Anaksiyete bozuklugum varmi Hocam merhabalar Benim Sorum Anksiyete Bozukluğum Var mi onu oğrenmek istiyorum Belirtiler sunlar Ani korku ataģım var nedensiz yere yüksek sekilde herhangi birsey tetikliyebiliyor an once mesela aşırı ruzgarin olusturdugu o ses veya kapi carpmasi veya bagiris yuksek ses her hangi bisey iste en son olan istanbul depreminden sonra biraz daha artti sarsiliyormusum hissi ben kendimden eminim sarsilsam bile korkmazdim cok onceleri ama simdilerde tarifi olmayan aşırı boyutlarda korkular kalbimi fena halde etkiliyo nabzim artis gosteriyo vucudum hafif titreme hali aliyo ve ben bu korku ataklarinin ustune ne zaman gitsem oldugu surelerde iste o zaman sarsiliyorum oldugum yerden ayaga kalkma ihtiyacinda bulunuyorum kendimi kaybetme endisesine giriveriyorum adım kerem 27 yasindayim lutfen bilgilendirin Birgül Özgüvenç’in CEVABI

Kerem Bey merhaba Bahsettiğiniz durumlar anksiyete bozukluğu belirtileri ile oldukça uyumlu görünüyor fakat kaygınızın sıklığı, şiddeti ve ne kadar zamandır devam ettiği bozukluğu tanılamak konusunda oldukça önemli parametrelerdir. Bu yüzden vakit kaybetmeden bir uzmandan destek almanızı öneririm. Geçmiş olsun.

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız
 
Mustafa 27.08.2019 Anksiyete Merhaba hocam bende orta derece anksiyete var. Psikiyatrik ilaç kullanmak istemiyorum psikoterapi alma vaktimde yok bu hastalığı bitkisel bir karışım ile atlatamazmıyız Birgül Özgüvenç’in CEVABI

Merhaba Mustafa Bey Anksiyete, kaygı ve korku duyguları ile karakterize olan bir duygu durumudur. Gelecekteki olaylara karşı geliştirdiğiniz kaygının güncel olayları etkilemesi durumudur. Anksiyetenin oluşmasında çevresel etkenler oldukça etkilidir. Doktor kontrolü altında ilaç tedavisi ve psikoterapi ile çözüme ulaşabilirsiniz.Farklı tedavi yöntemleri hastalığın bazı fonsiyonları olumsuz yönde tetikleyebilir. Bundan dolayı herhangi bir bitkisel karışımın kullanılması yada önerilmesi olumsuz sonuçlar oluşturabilir.

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız