Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GÜNLÜK KALORİ İHTİYACI HESAPLAMA

Günlük kalori ihtiyacı, kilo kontrolü için kişinin her gün alması gereken kalori miktarıdır. Herkesin günlük kalori ihtiyacı, cinsiyetine, yaşına, yaşam tarzına, boyuna ve kilosuna göre değişir. Uzman Diyetisyen Deniz Berksoy tarafından hazırlanan bu hesaplama tablosuna boyunuzu, kilonuzu, cinsiyetinizi ve günlük yaşam tarzınızı seçerek almanız gereken günlük kalori miktarını hesaplayabilirsiniz. Bu hesaplayıcı sayesinde günlük kalori ihtiyacınız ile birlikte ideal kilonuzu ve vücut kitle indeksinizi de (BMI) öğrenebilirsiniz.

Günlük kalori ihtiyacım ne kadar?

BOYUNUZ cm
KİLONUZ kg
CİNSİYETİNİZ
Kadın Erkek
YAŞAM TARZINIZ
Bu hesaplayıcı ile günlük kalori ihtiyacınızı, ideal kilonuzu ve vücut kitle indeksinizi (BMI) öğrenebilirsiniz. *Bu tablo Uzman Diyetisyen Deniz BERKSOY tarafından hazırlanmıştır.
Kansere karşı hurma

Kansere karşı hurma

Varlığı sekiz bin senedir bilinen hurma, güçlü bir antioksidan ve hücre yenileyici oluşuyla tam bir kanser bariyeri. Arap ülkelerinde kanser vakasının düşük olması, hurmanın fazla olması ve yenilmesi ile ilgili.Devamı >
Ziyafetlerden en az kaloriyle kalkmanın ipuçları!

Ziyafetlerden en az kaloriyle kalkmanın ipuçları!

Beslenme ve Diyet Uzmanı Meltem Şeniz Toksoy, ziyafete dönüşen bayram sofralarından en az kaloriyi tüketerek kalkmanın ipuçlarını sıraladı.Devamı >
  
Sosyete mantısı tarifi

Sosyete mantısı tarifi

Tadan misafirleriniz size övgüler yağdıracak!Devamı >