Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 
HESAPLAYICILAR

GEBE KALMA DÖNEMİ HESAPLAYICISI

Yumurtlama (ovulasyon), her adet döneminin ortasında yumurtalıkta döllenmeyi bekleyen olgunlaşmış yumurtaların döl yatağından serbest kalması ve çatlaması ile meydana gelir. Bu döneme yumurtlama (ovulasyon) dönemi denir. Yumurtlama dönemi hamile kalmak için en uygun zamanlardır. Hamile kalmak isteyenler için yumurtlama (ovulasyon) döneminin hesaplaması bu yüzden çok önemlidir. Bu tarihlere yakın günlerde bulunulan cinsel ilişki sonucunda hamile kalma ihtimali daha yüksektir. Adet döngüsü düzenli olan bayanlarda yumurtlama, adet kanaması başlamadan 14 gün önce başlar. Yani adet döngüsü 28 günde bir gerçekleşen kadında yumurtlama adetin 14. günü gerçekleşir. Pratik bir şekilde yumurtlama dönemi bu şekilde tespit edilir ancak adetleri düzensiz olanlarda yumurtlama gününü tahmin etmek biraz daha zordur. Yumurtlama (ovulasyon) döneminizi hesaplamak için son adetinizin başlangıç tarihini, son adet tarihinizden bir önceki kanamanızın ilk gününü ve son adet tarihinizden iki önceki kanamanızın ilk gününü aşağıdaki tabloya girin ve hamile kalmak için şansınızın en yüksek olduğu günleri öğrenin.
Hamile Kalmak için Şanslı Günlerim Ovulasyon / Yumurtlama Döneminizi hesaplayarak daha sağlıklı plan yapabilirsiniz.
Lütfen son regl tarihinizi (SAT) ve eğer hatırlıyorsanız daha önceki aylara ait tarihlerinizi aşağıda gördüğünüz ilgili alanlara giriniz.
Bir bebek sahibi olmayı planlayan anne adaylarına, regl dönemlerini, tarihlerini, periyod sürelerini ve yoğunluk durumlarını
kişisel ajandalarına not alarak saklamalarını tavsiye ediyoruz.
Son adetinizin ilk günü:

Eğer sadece tek tarih vererek hesap yaparsanız, sistem periyodik döneminizi dünya standartlarına uygun olarak 28 gün ortalaması ile hesaplayacaktır.

GÜN AY
Son adet tarihinizden bir önceki kanamanızın ilk günü

Daha da gerçeğe yakın bir sonuç almak için, şimdi hatırladıysanız aşağıdaki tarihi gerekli şekilde değşitiriniz

GÜN AY
Son adet tarihinizden iki önceki kanamanızın ilk günü
GÜN AY
 
Belirtmiş olduğunuz tarihlere göre analizimiz şu şekildedir:
Regl kanamalarınız
XX
günde bir oluyor.
Gelecek regl kanamanız muhtemelen
xx
tarihinde başlayacak.
Ovulasyon / yani yumurtlama gününüz
xx
tarihi.
Hamile kalmak için şansınızın en yüksek olduğu günler ise
xx
tarihi ile
xx
arasındadır.