Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VE MERAL OKAY İÇİN ÜRETİM SONLANDI…

 YAZARI TAKİP ET X
Yıldız Dilek Ertürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Platon der ki; dünya 3 grup insandan oluşur.

Bir şeyi ortaya çıkaran ve yapan küçük bir seçkin grup. Bir şeyin yapılmasını seyreden daha büyükçe başka bir grup ve neyin olup bittiğini bilmeden yaşayan muazzam bir kalabalık.

Yenilik ortaya koyabilen, aklını düşünceleri ile yönlendirip faydaya dönüştürebilen yaratıcılığa sahip üretebilen kişilerden oluşandır, küçük ve seçkin grup.

Bazı insanlar yaratıcılıklarıyla sizi hayran bırakır kendine. Aslında hepimizin gördüğünü görüp bununla ilgili farklı şeyler düşünüp ortaya koyabilen kişidir yaratıcı olan.

Farklı orijinal bir beyin gerekir yaratabilmek için. Yaratıcılığın ve hayal gücünün son noktasıdır sanat. Sanatçı ruh ve çalışkanlık bir araya gelince ise üretkenlik kaçınılmaz.

Yaratıcılığa bağlı üretkenlik o kadar zor ki, bir üretken insanın kaybı, bir şeyin yapılmasını seyreden ve bu üretkenliği paylaşan büyük grupları da etkilemekte.

Seyreden ve anlamadan bakan muazzam kalabalık ise, ne üretenden, ne de üretilenden haberdar olmadan, neyin olup bittiğini bilmeden yaşamaya devam etmekte.

Ne yazık ki, üreten ve üretimleriyle hayranlık yaratan, bir muhteşem beyni daha kaybettik. Birileri kaybın büyüklüğünü fark etmese de…

Bazı kayıplar vardır ya hani can acıtır. İşte bu da o cinsten.

Daha çok şeyler yapacağını, üreteceğini bildiğimiz değerlerin yitimi içimizi sızlatmakta.

Okuyan, araştıran, düşünen, üreten ve paylaşan büyük kalpli kadın, Meral Okay için, ne yazık ki üretim sonlandı...

Kalıcı izler bırakarak gitti. Merak edeceğiz yaşasaydı, bizlerle paylaşacaklarını…

Beyni üretebilirdi daha da çok… Bedeni izin vermedi… Kalbi sevdasıyla buluştu…

Yayın tarihi: 11.04.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (6)

Beyni üretebilirdi daha da çok… Bedeni izin vermedi… Kalbi sevdasıyla buluştu…işte bu Meral Okay için benimde duygularımı ifade etmekte...Daha neler üretecekti acaba? bilemeyeceğiz...:(

12.04.2012 10:49:53 hakan kaynak

'Bir şeyi ortaya çıkaran ve yapan küçük bir seçkin gruba karşılık, neyin olup bittiğini bilmeden yaşayan muazzam bir kalabalık.'Böylesine bir ortamda ortaya konan yeniliği gören, yaratıcılığa sahip üretkenlerin kıymetini bilen bireylerden oluşan topluma sahip olmak günümüz dünyasında ancak farkındalık yaratabilir.Meral Okay eserleriyle, düşünceleriyle kalbimizde daima yaşayacak. Nur içinde yatsın...

12.04.2012 09:22:57 Güven Büyükbaykal
6 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER