Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VÜCUDUNUZ SONBAHARA HAZIR MI?

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Eylül ayının son günlerini yaşamaya başladık. Serin havalar, aniden bastıran yağmurlar ve bir bakıp bulut arkasına saklanan güneş hazır mısın diyor, duyuyor musun?

Doğanın sonbahardaki değişimini biz ölüm ve yas olarak niteleriz, gerçekten öyle mi? Sonbahar bitkiler için ölüm değil, yenilenmeye hazırlık ayıdır aslında. 1 yıl boyunca yeşil olan, durmadan yeşil kalmak için çalışan ağaçlar eskimiş, yıpranmış yapraklarını dökerler. Bir dahaki seneye daha canlı ve sağlıklı olmak için.

İşte vücudumuz için de doğanın bu sürecine benzer bir durum vardır. Vücudumuzu kışa hazırlamalıyız. Yapacağımız bakımlar, yaz mevsiminin yol açtığı hasarları onarırken, cildimizi de önümüzdeki günlerde hırpalayacak zamana adapte edecektir. Yaz sıcağında ısı, güneş ve aşırı terlemenin etkisiyle, cildin nem dengesi bozulur ve elastikiyeti azalır. Durmadan aldığımız duşların, aşırı şampuanlanmanın, deniz suyunun veya ilaçlı havuzların da bu yıpranmaya katkısı olur. Bu nedenle sonbaharda yapılan cilt bakımı çok yararlıdır.

Yayın tarihi: 26.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.