Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KIŞA KAFA TUTMAYA HAZIR MISINIZ?

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kentli insanlar olarak iki şeye tahammülümüz yok. İlki beklemeye, ikincisi de elde edememeye. Aksine, Uzak Doğu felsefesinde yaşayan insanlar da bu iki şeye harfi harfine uyarlar. Hal böyle olunca mutluluk, sağlık, tatmin, istekler vb. bizi hiç bir zaman teselli edemiyor.

İç dinginliğin dışa vurduğu, estetik ve güzellik alanında yıllardır uğraşan birisi olarak bu durumu hep kendime sorarım. Örneğin ben yiyeceklerin mevsiminde yenmesinden yanayım. Çünkü ne yiyorsak aslında biz oyuz. C vitamini deposu ve ekim - kasım - aralık aylarında ülkemizde bolca bulunan kiviye konuyu getirmek istiyorum. Küçük oluşundan mıdır nedir, bizler ona pek önem vermiyor. Bir çok meyveye gösterdiğimiz saygıyı göstermiyoruz. İşte birazcık kiviyi size anlatarak aklınızda bazı soru işaretleri oluşturmak istiyorum.

PEELİNG YAPAR, KOLAJEN SENTEZİNİ ARTIRIR

Kivi de bulunan meyve asiti, cildimizin yüzeyindeki ölü deri tabakasını hafifçe soyar ve peeling yapar. Böylece cildin rengi canlanır, yumuşar, hafif lekeler, siyah noktalar azalır. Ölü deri atıldığı için cilt yenilenir, kolajen sentezi canlanır, içten dışa doğru dolgunluğu ve esnekliği artar.

Yayın tarihi: 02.01.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.