Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KAŞ JELİ VE KAŞ KALEMİ NEDİR? NE İŞE YARAR?

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

KAŞ JELİ NE İŞE YARAR?

Kaş jeli, en son aşamada kullanılan ve kaşlarınıza yapılan işlemlerin daha uzun sürmesini sağlayan bir çok çeşidi bulunan bir malzemedir. Hafif renkli kaş jeli kaşlarınızı daha belirgin hale getirirken renksiz kaş jeli daha doğal bir görünüm için kullanılır. Burada unutulmaması gereken, bazıları tamamen doğal içeriklerle üretilirken bazılarında cilt hassasiyetine ve alerjik reaksiyona neden olabilecek kimyasal maddeler kullanıldığıdır. Özellikle hassas kıl köklerine sahipseniz ve kaşlarınızda oluşan boşluklar varsa kaş jeli kullanmadan önce vereceği zararı en aza indirmelisiniz.

Uzun süre jellerin kaşta kalması, kaşların dökülmesine sebep olabilir. Bu nedenle tüm makyaj malzemelerinde yapmayı unutmamanız gereken şeyi yani yatmadan önce tüm cildinizi temizlemelisiniz. Ve özellikle su geçirmez jelleri temizlerken, su yerine temizleyici tonikler kullanmalısınız.

Yayın tarihi: 13.02.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.