Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KARBONDİOKSİT İLE CİLDİNİZİ GENÇLEŞTİRMEK MÜMKÜN!

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Kozmetik bir serumun manuel olarak uygulandığında cilt altına etkisi 1 saat süreye ihtiyaç duyarken, karbondioksit (CooLifting) ile bu sürenin 1 dakikaya kadar indiğini biliyor musunuz?

1997 yılında Almanya'da yapılan bilimsel çalışmalarla kanıtlanan bu sistem, bugün sıkça kullanılmaya başlanmıştır. İşlemle yorgun, cansız, mat görünüm giderilirken cildin ışıldaması sağlanır. Özel serumlar basınçlı karbondioksit ile cilde nüfuz ettirilerek soğuk etkiyle de cildin sıkılaşması ve yüz ovalinin belirginleşmesi sağlanmaya çalışılır.

COOLİFTİNG İLE NELERE ÇARE BULABİLİRSİNİZ?

 • Kırışıklıkları düzeltme,
 • İnce çizgileri azaltma,
 • Kolajen üretimini artırma,
 • Cilt nemini artırma,
 • Cildi canlandırma,
 • Cilt dokusunun rengini açma.

Soğutma tedavisi, yüz gerdirme gibi cerrahi bir işleme başvurmaksızın cildi gençleştirir ve parlaklık kazandırır.

COOLİFTİNG NASIL ÇALIŞIR?

CooLifting tedavinizi gerçekleştirmek için son teknoloji ürünü güzellik tabancası kullanır. Soğutma işlemi, tabancadan cildinizin yüzeyine yüksek basınçlı karbondioksit akışıyla yüksek konsantrasyonlu, atomize olmuş aktif maddelerin birlikte gönderilmesini içerir.

Karbondioksit, yüksek basıncı ve düşük sıcaklığı nedeniyle cildin yüzeyini açar, böylece ilk tedavinizden sonra görülebilecek olan ani sonuçlar için aktif bileşenlerin daha hızlı derinize nüfuz etmesini sağlar.

İki şekilde cilde uygulama yapılabilir.

İlki:

Hyalüronik asit ve cilt sıkılaştırıcıları içeren, tüm ciltlere uygun olan uygulamadır. Bu uygulama yaşlanmayı önleyici ve cilde parlaklık sağlayan özelliklere sahiptir.

İkinci uygulama ise:

Anti-aging flakon temizleyici bir etki sağlarken, pigmentasyon ile cildin gençleşmesini sağlar. Uygulamaya Kojik asit, Glikolik asit ve C vitamini eklenir.

UYGULAMA NE KADAR SÜRER?

Uygulama 4 dakika içinde tamamlanır ve dolgu maddeleri ile bir tedavi yapılmış gibi bir görüntü sağlar. İnvaziv değildir, cildinize doğrudan parlaklık ve gençleştirme katar. Uygulama sonunda cilt yenilenir, yüz ovali toparlanır, yüzeysel çizgilerin görünümü iyileşir, derin kırışıkların ise derinlikleri azalır. Tek bir tedaviden sonra bile cildinizin görünümündeki büyük farklılığı siz de fark edeceksiniz. Önemli günlerinizin öncesinde hızlı bir etki görmek için 1 kez uygulanabildiği gibi 6 seans olarak uygulandığında maksimum etki sağlanır. Genç görünümünüzü daha da ileri götürmek isterseniz, her iki haftada bir bakım yaptırmanız yararınıza olacaktır.

İŞLEMİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Cilde herhangi bir yan etkisi yoktur, son derece konforlu bir işlemdir. Uygulama sonrası kişi günlük hayatına hemen geri dönebilir.

Yayın tarihi: 13.02.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.