Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HERKES ÇİKOLATA YEMEYİ SEVER YA CİLDE SÜRMEYİ!

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kozmetik dünyasının son çılgınlıklarından birisi de çikolata kremleri ve maskeleridir. Bizi şişmanlattığını, sivilcelerimizin bir numaralı sebebi olarak gördüğümüz çikolatanın gün gelip de kozmetik ürünlerinin içine girip bize fayda sağlayacağını çoğumuz hiç aklına bile getirmemiştir.

Kakao taneleri Avrupa’yla tanıştığı XVI. yüzyıldan bu yana bazen göklere çıkarıldı, kimi zaman da yerden yere vuruldu. Ama giderek itibarı artmaya devam ediyor. Özellikle bitter çikolatalar artık güçlü antioksidanlar olarak adlandırılıyorlar. Eskiden yeşil çay, şarap vb. diye saydığımız gruba çoktan kendini kabullendirdi bile.

ŞARAP İLE ÇİKOLATA ARASINDA NASIL BİR BAĞ OLABİLİR Kİ!

Aslında iyi bir çikolatayı nadide bir şaraba benzetebiliriz. Yapılış süreçleri, kokusu, rengi, tadım törenleri ve tanımlanışı şaraba çok benzer. Saf bir siyah çikolatada bol miktarda polifenoller, magnezyum, potasyum, fosfor ve E vitamini bulunur. Gerçekten de yapılan bazı araştırmalarda kakaodaki antioksidanların kırmızı şarap ve yeşil çayla kıyaslanabilecek kadar güçlü olduğu görülmektedir.

Yayın tarihi: 13.05.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.