Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOTOKSUN KULLANIM ALANLARINI NE KADAR BİLİYORUZ?

 YAZARI TAKİP ET X
Yasemin Fatih Amato’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Botoksun sadece alın ve göz kenarındaki kırışıklıkları yok etmede kullanıldığını düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz. Gelin nerelerde kullanıldığını biraz irdeleyelim.

Dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda

Genellikle yanlış yatış pozisyonu nedeniyle bu bölgede kırışıklıklar meydana gelir. Cilt altına yapılacak ufak dozlarla botoks kırışıklıkları giderecektir.

Çene de meydana gelen deformasyonlarda

Gün içinde en fazla kullanılan organlardan biri olan boğazımıza bağlı çene, ister istemez en çok kırışıklığın yaşandığı yer oluyor. Zamanla portakal kabuğu görünümüne sahip olurken, botoks ile bu görüntüyü azaltmak mümkündür.

botoks

Koltuk altı aşırı terlemeyi azaltmada

Sıcak havalarda terlememiz çok normaldir. Anormal olan durumsa mevsim farketmeksizin terlemektir. Özellikle koltuk altı terlemesi yoğun insanlar giydikleri kıyafetlerde oluşan ter lekelerinden çok rahatsız olurlar. Bunu azaltmak mümkündür hem de botoks ile. Botoks uygulamasıyla tamamen aşırı terlemeden kurtulmak mümkündür.

Boyunda görülen kırışıklarda

Boyun kaslarına yapılan botoks ile boynunuz daha genç görünecektir. Özellikle erken dönemde ve düzenli aralıklarla yapılacak botoks, boynunuzun daha genç görünmesine neden olacaktır.

Kaşların şekillendirilmesinde

Yer çekimi nedeniyle her yıl kaş kenarlarınız biraz daha aşağı düşüp, göz kapağınız sarkmaya başlar. Alın kırışıklıklarıyla birlikte kaş bölgesine yapılacak botoks, bakışlarınızın daha dolgun olmasını sağlarken duruşunuzun daha genç görünmesini de sağlayacaktır.

Burun ucunun kaldırılmasında

Yüzümüzde hoşumuza gitmeyen ve her yıl yaş ile birlikte artan sorunlarda en büyük neden yer çekimidir. Özellikle burun ucumuz yer çekimine meydan okuyamaz. Konuşurken hatta gülerken burun ucundaki ve burun kanatlarındaki sorunlar belirgin hale gelir. Botoks ile ufak müdahaleler ile bu soruna çözüm bulmak mümkündür.

Saç derisinde terlemeyi azaltmak için

Saç derisi altına yapılacak istikrarlı botokslar ile terleme azaltılabilir. Ve bu sayede kepeklenmenin de önüne geçilebilir.

Dudak çevresindeki kırışıklıkların yok edilmesinde

Sigara kullanımı, konuşma, gülme gibi eylemler dudak çevresinde kırışıklıkların artmasına neden olur. Ayrıca dudaktan çeneye uzanan, yüze mutsuz bir ifade veren çizgilerde dahil botoks ile düzeltilebilir.

botoks

Akne tedavisinde destekleyici olarak

T bölgesi denilen alın-burun-çene üçgeninde meydana gelen terleme ve yağlanmaya bağlı sivilce oluşumunun azaltılması ve tedavisinde kullanılabilir.

Yayın tarihi: 25.09.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.