Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İKİZLER DOĞDU... EV DANDİNİ!

 YAZARI TAKİP ET X
Umutsuz İş Kadını’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Belki içinizde bilenleriniz vardır geçen çarşamba günü sezeryanla ikiz kız bebekleri dünyaya getirdiğimi. Bilmeyenler de şimdi öğrenmiş oldu zaten.

Dört gözle yollarını beklediğimiz kızlar nihayet geldi gelmesine ama kızlarla birlikte akrabalar da geldi 1+1 evimize.

Evet, yanlış okumadınız! Evimiz 1+1.

Biz çok mutluyuz burada ve belki inanmayacaksınız ama değiştirmeye de hiç niyetimiz yok birkaç yıl içinde. Eh, dolayısıyla biraz (!) dandini, biraz (!) sıkışık, biraz (!) samimi günler geçiriyoruz bebeklerimiz haricinde evimize kalmaya gelen annem, ablam ve yeğenim sayesinde. Tabii biricik kızlarımızın verdiği gülümseten tatlı yorgunluktan ayrıca bahsetmeye gerek yoktur herhalde.

Yatılı misafirlerimiz haricinde her gün sabahtan bize katılan, akşam evlerine dönen kayınvalidem ve kayınpederimi de atlamamak gerekir.

Herkesin ayrı bir görevi var gün içinde ne de olsa.

Evin içinde omzunda bebek pışpışlayıp gaz çıkartmaya çalışanından, biberon steril edenine, bebek altı değiştireninden mama yedirenine kadar her türlü insanı bulmak mümkün. Kahvaltısıydı, öğle ve akşam yemekleriydi, çamaşır/bulaşık yıkama, türlü ev işleri derken, bu kadar insan iki çocuğa zor yetişiyoruz.

Eh, serde acemilik de var tabii!

Hal böyle olunca ve bebeklerin iki-üç saat arasında beslenmesi gerektiğinden, geceler şimdilik ablam, eşim ve benim aramdaki vardiya usulü çalışmalarla atlatılıyor. Ama tabii ki bayılmaya yakın bir uykuya dalış olduğundan, birimizin diğerine yaptığı “Ben senin yerine biberonu vereyim şimdi. Sen git bir on dakika daha uzan” önerisi, öneri yapılan kişi tarafından sevinç naraları eşliğinde kabul ediliyor.

Dün gece de öyle olmuş. Ablam, ikizleri kontrol etmek için içeri girdiğinde eşimin kalkmak üzere olduğunu farkedip, “Ben kızların altlarını değiştiricem biraz sonra. Sen istersen biraz daha uzan. Ben seni onbeş dakika sonra uyandırırım.” deyince eşim “Tamam ama önce telefonumun alarmını kapatmam lazım” demiş. Ablam da “Sen ver bana telefonunu, ben senin için kapatırım. Aydırma uykunu,” diye cevaplayınca eşim de “Peki o zaman” diyerek ablama elindekini uzatmış.

Ablam eline tutuşturulan “fil biblosuyla” odadan çıkmış :o)

Durumumuz budur :o)

Ama yine de o kadar mutluyuz ki, benim canım kızlarım her yorgunluğa değer!

Evinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz Duru ve Rüzgar! 

Yayın tarihi: 26.01.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (15)

Bu yazınızda kendimi buldum. Çünkü bende ikiz annesisiyim. Uykusuz gözlerle işe gitmenin ne demek olduğunu, biberonlarını banyoda unutup sonra evin her tarafını biberon aramakla geçirdiğim günleri unutmam mümkün değil. Ama herşeye rağmen çok tatlılar beni çileden çıkarsalar da tek yumurta ikizlerim, herşeye değerler. Şuan 3 yaşındalar ve bir o kadar da yaramazlar.Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Çok tatlısınız her yazınızda hayatımızdan bir kesit var. İyi çalışmalar dilerim.

02.07.2012 15:50:34 Nilüfer YILDIZ

Merhaba Nilüfer Hanım, Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :o) Benim minikler de 5 aylık oldular bile. Allah bağışlasın sizinkileri de, hepimizinkileri de ;o) 3 yaş, bana şimdiden çok uzak gözüküyor bile. Ama zaman çabuk geçiyor ;o) Sevgiler,

03.07.2012 09:16:09 Umutsuz İş Kadını

Merhabalarr Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inş.Benimde tek hayalim ikiz bebeklerimin olması inşallah ikiz bebek sahibi olmayı allah bana nasip eder

27.01.2012 10:43:53 BEDRİYE BAYTAR

Merhaba Bedriye Hanım, Can-ı gönülden isterim Allah size de nasip etsin. Her şey gönlünüzce olsun. Tez kucağınıza alın minklerinizi.Sevgiler,

27.01.2012 20:39:48 Umutsuz İş Kadını
15 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER