Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KİM KARDASHİAN’IN POPOSUNUN SIRRI

 YAZARI TAKİP ET X
Tayfun Türkaslan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Doğal ve Yakışan Estetik Estetik ve Plastik Cerrah Doç. Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Sadece bir kadının popo estetiği, dünya gündemini hemen her gün meşgul edebiliyor. Aslında bu estetik görünümün kadının aynı zamanda gücünü temsil ediyor.

ABD’li televizyon yıldızı Kim Kardashian’dan bahsediyoruz. Peki Kim Kardashian’ı meşhur eden popo şekli nasıl ortaya çıktı, bunun sırrı nedir, her kadın böyle bir popo görünümüne sahip olabilir mi ya da bu sadece Kim Kardashian’a özel bir popo şekli mi? Bu yazımızda bütün bu soruların yanıtlarını vereceğiz.

Öncelikle bir kadın için poponun önemine kısaca değinmek gerekiyor. Popo şekli direkt dişilik algısıyla ilgilidir. Kıvrımlı ve dolgun hatlara sahip bir popo yapısı kadının doğurganlığını sembolize eder. Düz, kare şeklinde, düşük ya da basenler arasında kaybolmuş bir kalça bir kadın için genelde olumsuz psikolojik etkileri olan estetik bir sorundur. Kadın ömür boyu düz bir popoyla yaşamak zorunda kalır. Güzellik ve estetiğin kadın kavramıyla özdeşleştiği, ön plana çıktığı, modanın kadının popo, bel ve göğüs odaklı kıyafetlere yöneldiği modern toplumlarda popo dolgun ve dik popo yapısına sahip olmak bir ayrıcalıktan ziyade kadınlığı tamamlayan bir estetik bir ihtiyaç halini aldı. 

Bir estetik ve plastik cerrah olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; “İsteyen her kadın, kendi vücut oranlarına uygun bir şekilde Kim Kardashian’ın popo şekline sahip olabilir.” Estetik ve plastik cerrahi operasyonlar bunu mümkün kılıyor ki, Kim Kardashian’ın bu kadar dikkat çekici bir popo şekline, popo büyütme ve dikleştirme operasyonları sayesinde sahip oldu. Kardashian’ın sırrı bu operasyonlarda yatıyor.

Biri yağ transferi, diğeri silikon uygulaması

Nedir popo büyütme ve dikleştirme? Bu estetik uygulamayı, yağ transferi ve silikon popo protezleri yöntemleri kullanılarak gerçekleştiriyoruz. Kim Kardashian’ın çok ince bir bel, düz bir karın ince bacak şekline sahip olduğunu düşünürsek burada yağ aldırma ve popoya yağ transferi yapıldığı oldukça aşikâr. Lazer lipoliz ve liposuction genellikle kombine uygulanarak bel, karın, basen ve bacaklardaki fazla yağlar kalıcı olarak yok ediliyor. Bu fazla yağların bir miktarı dışarı alınarak özel bir işlemden geçiriliyor. Transfere hazır olan yağ hücreleri poponun yuvarlak, dik, dolgun ve bacak ile kıvrımlı bir görünüm kazanması için kalçaya naklediliyor. Transferde kullanılan yağlar için genellikle bel ve karındaki inatçı ve erimeye dirençli yağ hücreleri tercih ediliyor ki, çok uzun yıllar poponun estetik görünümünü koruyor.

Diğer bir popo estetiği yöntemi ise silikon popo protezi uygulaması. Gerekli görüldüğünde Kim Kardashian örneğinde olduğu gibi yağ yağ transferiyle birlikte popo hacmine uygun ölçülerde silikon seçimi yapılarak, kombine ya da tek başına uygulanan estetik operasyondur. Popunun iç kısımlardan kesi yapılarak yerleştirildiği için ameliyat izi görünmez. Çoğunlukla sadece popo protezi yetersiz kalır. Çünkü genellikle basenlerde, bel ve karın bölgesinde fazla yağların alınıp estetik kıvrımların ortaya çıkarılması silikon konularak dikleştirilen ve yükseltilen poponun ön plana çıkarılması gerekmektedir.

Her iki sonuç da son derece etkili ve yüz güldüren, çok uzun yıllar kalıcılığını koruyan sonuçlar vermektedir. Günümüzde Brezilya poposu olarak da bilinen dolgun kalçalara her kadın bu operasyonlarla sahip olabilmektedir.  

Gelecek hafta güzelliğinize güzellik katacak başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

Yayın tarihi: 16.12.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.