Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YENGEÇ BURCUNDA GRAND CROSS DOLUNAYI

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Yangel’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kutsal kabul edilen göklerin en parlak yıldızı Sirius, sabit yıldızı ile açı yapacak. Sirius en güçlü sabit yıldızlardan biridir. Öfke, hırs bize sadece zarar verir ve kaybettirir. İstikrarı yakalamak için iç dünyamıza yönelerek, kutsal değerlerimize sahip çıkmalı ve şikayetçi olduğumuz her konuda kendimizle dürüst bir şekilde yüzleşmeliyiz. İşimize gelse de gelmese de... Ancak bunu yaptığımız anda doğru olanı keşfeder ve kabulleniriz. Bu enerji ile güven ve otorite konumundaki insanlarla ilgili konular yaşamlarımızda etkili olacaktır. İş hayatımızda yeni fırsatlar, imkanlar bizim fark etmemiz için hazır olacaktır. Duygular keskin ve yoğundur. 

Güneş, yükselen ve Ay burcu Yengeç olanlar için fırsat zamanı. Bizi yoran her türlü olumsuz davranışı ardımızda bırakabilir, bilinçaltımızda yer etmiş olumsuz düşüncelerden arınabiliriz. Hint astrolojisinde ise Yengeç ‘Kartaka’ olarak adlandırılır ve kişinin gelişimindeki ikinci evreyi temsil eder. Sembolü olan Yengeç̧, suda evrensel bilinçte yaşar ama aynı zamanda karada yürür. On tane ayağı insan organının hem içsel hem de dışsal on duyu organını temsil eder. Kartaka’da doğanlar mükemmelliği ararlar. Yengeç Dolunayı her birimiz için aydınlanmayı, kendimizle yüzleşmeler yaşayarak hatalarımızın farkına varmayı, iyi yönlerimizi geliştirip ruhsal olarak aydınlanıp sahip olduğumuz güzellikleri dışarıya yansıtmamız için fırsat zamanlarıdır. ‘Grand Cross Dolunayı ve güçlü Sirius’ etkisi bilgelik ve aşkın en saf haline erişmemiz için inanılmaz fırsatları beraberinde bizlere getirebilir. Ayın karşısında dönüşüm ve değişimin güçlü gezegeni Plüton ve hayat veren Güneş ile oluşan kombinasyonlar, derin dönüştürücü enerjileri de beraberinde bizlere getiriyor. Bilinçsiz kullanılan güç, güç değildir. Otokontrolümüzü sağladığımız takdirde farkındalığımız doğrultusunda yeni başlangıçlar ve gücü doğru kullanabilme yetimiz, her birimizi karanlıktan aydınlığa çıkarmak için yeterli olacaktır. Güçlü Dolunay etkisini Tolstoy’un “Herkes hep mutlu olmak ister, mutsuzluğu yaşamadan. Oysa düşünsene, hiç gece olmasaydı güneşin tadını çıkarır mıydı insan?” sözünde yola çıkarak değerlendirmek, aradığımız cevapları bulmamıza da yardımcı olacaktır.

Gökler rehberimiz, yolumuz ışık olsun.

Yayın tarihi: 05.01.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.