Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

GÖKYÜZÜNÜN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE MESAJI

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Yangel’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

“Dünyada ve cennetlerde oluşan her şey burçların tesirleriyle meydana gelir”

Muhyiddin A’râbî

Cumhurbaşkanlığı seçimi 10 Ağustos 2014 Kova burcunda Dolunay gününde gerçekleşecektir. Dolunaylar astrolojide daima seçimlerimizin tercihlerimizin yaptıklarımızın sonuçları ile ilişkilidir! Hint astrolojisinde Kova burcu “Kumbha” olarak adlandırılır. Sankrit adı soluk alıp verme tekniği olan kumbhaka ile ilişkilidir. Kumbhanın sembolü̈ suyu taşıyan bir sürahidir. Su hayat verir, arındırır ve aslında evrensel bilinci temsil eder. Kumbha su taşıyıcıları aradıkları şeyi taşırlar. Evrensel bilincin suyunda kendileriyle birleşip kırılmaları için ilk önce bireysel egolarının sürahilerini kırmalıdırlar. Kumbhayı SATÜRN yönetir. Amaçları nihai aydınlanmadır. Batı astrolojisinde ise Kova burcu Uranüs’ün güçlü̈ enerjisi ile gelen orijinalite değişim ve yenilikçiliğin temsilcisidir. Kova dolunayında gerçekleşecek seçimle yenilikçi bir akımın başlayacağını da söyleyebiliriz.

Recep Tayyip Erdoğan

recep tayyip erdoğan

26 Şubat 1954 tarihinde dünyaya gelmiş, net doğum saati olmadığı için anne karnında gerçekleşen güneş ve ay tutulmaları yaşamındaki önemli olaylardan geriye doğru yaptığımız rektifikasyon ‘’Doğum zamanını belirleme’’ yöntemi ile Batı ve Hint astroloji sistemlerini kullanarak hazırlamış olduğum horoskoplara göre yaptığım çalışmalarda doğum öncesi Güneş ve Ay tutulmaları Oğlak-Yengeç aksında gerçekleşmiş. Vedic ‘’Hint Astrolojisi'ne’’ göre “Dasa”ların ( Gezegensel büyük periyot . İnsan yaşamının bir sürecini etkisi altında tutan gezegen zamanı.) hesabı doğumdaki Ay’ın konumuna göre yapılır. Hint sisteminde gezegenler yıldızıl Zodyak değerleri ile yerleştirilir. Batı Astrolojisi Tropikal Zodyak’ı kullanır, egoya yöneliktir. Çin Astrolojisi, antik çağ takvimini kullanır, meslek seçimimiz ve başarılarımızla ilgili bize rehberlik eder. Vedic ‘’Hint’’ astrolojisi de sideral Zodyak’ı kullanır ve hayatta cevap aradığımız soruların netleşmesinde bizlere rehberlik eder.

Sayın Erdoğan, diğer adaylara göre Türkiye haritası ile karşılaştırdığımızda daha şanslı bir dönemin içerisinde. Çin Astrolojisi'ne göre At burcu olması ve bu yılın at yılı olmasından kaynaklanan sıkıntılarla sınandığı süreçlerden geçiyor olması ve 24 Ağustos'ta kariyeri temsil eden 10. evinde etkili olacak gezegensel enerjiler, kendisini fazlası ile zorlayacak, kontrolü dışında yaşanacak olaylara rağmen, güçlü Marsı ve Jüpiter alt periyodunun etkisi Başkanlık yolunda en fazla destek alacak aday olacağına işaret etmekte. Göksel enerjiler 2015 ve sonrası artarda gelen ve üstesinden gelmekte zorlanacağı konuları da beraberinde getirebilir.

Yayın tarihi: 06.08.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

Sevgili Ayten Ak ve Nezahat Can eğitimli bir astrolog olarak güneş zamanlı ve 3 farklı zodyakı kullandığımı yazımda da belirttim. Sevgiler

05.11.2014 16:38:05 Şenay YANGEL

Nezahat hanima katiliyorum ülkemizde özellikle 50 yas ve üstü milyonlarca kisinin(ben de dahil) dogum tarihi maalesef dogru degil hatta günümüzde bile özellikle doguda cocuklar tam dogduklari günde nufusa kaydedilmiyor dolayisiyla bir horoskop cikarmak ne kadar mantikli olur ki?

3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER