Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BÜYÜK KARE VE ETKİLERİ

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Yangel’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

23 Nisan günü gökyüzünün en güçlü etkilerini tetikleyecek bir kombinasyon yaşanacak. Mitolojideki tanımıyla ölüm ve yeniden doğuşun gezegeni Pluton, Oğlak burcunda değişim ve devrimlerin gezegeni Uranüs, Koç burcunda savaş ve cesaretin temsilcisi Mars, Terazi’de iyilik ve güzelliklerin gezegeni Jüpiter ise Yengeç burcunun 13’ncü derecesinde öncü burçlarda ve sabit yıldızlarında güçlü etkileşimleri ile “büyük kare” olarak tabir ettiğimiz açı kalıbını oluşturacak.

Doğum haritalarınızda başlangıçları temsil eden öncü burçlarda gezegenleriniz varsa dikkatli olmalısınız. Güneş, Yükselen ya da Ay burcunuz; KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ veya OĞLAK burçlarından biriyse sizler bu enerjiden çok daha fazla etkilenebilirsiniz!

Büyük kare ve etkileri

“Büyük Kare” kombinasyonu dünyayı nasıl etkileyecek?

Ender oluşan bu kombinasyon 2013’ten bu yana belli dönemlerde oluşmuş dünyada ve bireysel anlamda etkisi oldukça çarpıcı bir şekilde tezahür etmiştir. 23 Nisan’da gerçekleşecek olan bu kombinasyon yönetim, hükümetler ve siyasiler için fazlası ile önem taşımakta. Pek çok ülkede idari yönetimlerin ani değişimi, siyasi krizler, etnik köken ayrılıkları, dini ideolojilerin farklılığına bağlı ayaklanmalar, hükümetler ve halkları karşı karşıya getiren çatışma ortamlarının oluşumunu tetikleyebilir.

Dünya genelinde işsizlik büyük bir artış gösterebilir. Ayrıca tüm dünyada doğal afetlerde artış, deprem ve volkanik patlamalar, denizde ve havada yaşanacak olumsuzluklar korkutucu düzeyde seyredebilir. Uçak ve trafik kazaları dikkatsizlik sonucu trajedilere neden olabilir. Havadan gelecek olan zararlar ve hastalıklar bu dönemde son derece etkili olacak gibi görünmekte.

29 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşecek olan “Halkalı Güneş Tutulması” ile bu süreç hızlanabilir. Vedic Hint Astrolojisi’nde Güneş ve Ay tutulmaları son derece önem taşır, etkileri 6 ila 12 ay boyunca sürer. Doğal afetler özellikle Güney Amerika ve Güney Asya’da çok ciddi boyutta ortaya çıkabilir. İspanya, Yunanistan ve Portekiz ekonomik konularda aldıkları desteği kaybedebilir, bu ülkelerde finansal kriz çok yüksek seviyelere çıkabilir. Yine bu kombinasyonun en çok etkileyeceği ülkelerin arasında Japonya, Rusya ve Ukrayna yer almakta.

“Büyük Kare” kombinasyonu ülkemizi nasıl etkileyecek?

Ülkemiz için değerlendirdiğimizde milliyetçi akımın yükseleceği, protestolar ve siyasilerin birbirleri ile çatışmaları sürekli gündemimizde yer alacak gibi görünmekte. Ekim 2014 ile birlikte Türkiye, Osmanlı dönemindeki gibi ilim, felsefe ve bilimde dünyaya ışık tutacak pek çok yabancı ülkenin de dikkatini çekecek; eğitimle ilgili konularda yaşanacak olumlu gelişmelerle dünya genelinde gururla adından söz ettirecektir. Güneş tutulmasın güçlü etkisi ile ekonomide özellikle borsada yaşanacak gelişmeler krizi daha da etkili bir hale getirebilir. Büyük kareyi yöneten gezegen olan Jüpiter’in enerjisi doğru kullanıldığında büyüme ve gelişmeler olabilir. Dengelerin yerine oturması büyük ve kalıcı fırsatları da beraberinde getirmekte. Kişisel olarak liderlerden halka hepimiz benlik duygularımızdan uzaklaşmayı başarır, çözüm üretmek için unuttuğumuz değerlerimize sahip çıkarak “biz” olmayı başarabilirsek eğer “Büyük Kare” çoğumuz için psikolojik bir temizlik sağlayacak. Bireysel olarak “Büyük Kare (Grand Cross)’’ yaşadıklarımız ve yaşattıklarımızı sorgulamamıza, kendi iç dünyamınıza yönelerek doğrularımızı bulmamıza yol gösterecek. 

“Büyük Kare” kombinasyonunun burçlara yansımaları

KOÇ: Dikkatsizlik sonucu kaza ve yaralanmalara dikkat etmelisiniz. Özel yaşamınızda ise haksız davranışlar içinde olmamaya özen gösterin. Evli Koç’lar, uzlaşmacı davranır ve sevginizi sınırsızca gösterirseniz aşk kazanır.

Büyük kare ve etkileri

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 12
 • Sonraki
Yayın tarihi: 22.04.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.