Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AKREP BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Yangel’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Akrep burcundaki Güneş tutulması, zorluklardan ve acıdan olgunlaşan, bilgeliğe giden yolun eşsiz anahtarı...

“Yalnızca kim olduğunu ve ne istediğini öğrenenler özgürlüğünü bulur” - Upanishad

23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak. 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecektir. Hint astrolojisinde Akrep “Vrishchika” bir su burcu olarak akmak ister fakat aynı zamanda sabit olduğu için durağan olması tehlikesi vardır. Zorlu ve gizemlidir. Vrishchika da Vasuki Narga’nın kuyruğu ve başı olan Ketu güçlü, Rahu zayıftır. Yılanın kuyruğuyla suyu çalkalaması gibi Vrishchika’da duygularımızı çalkalar. Vrishchika sembolü bir delikte yaşayan ve kuyruğuyla sokabilen bir yaratık olan Akrep’tir. Yok edebilen ya da aydınlanmaya götürebilen Kundalini enerjisine sahiptir. Vrishchika’yı Mars yönetir. Zenginlik, cesaret ve dünyevi zorlukları aşabilme gücü verir. Tutulma, Kuzey aydüğümü yönünde gerçekleşecek. Hint astrolojisindeki adıyla Vrishchika da “Akrep” Vasuki Narga’nın kuyruğu ve başı olan Ketu güçlüdür. Bu enerji tutulmanın zorlayıcı etkilerinin yanı sıra dönüşüm, yenilenme, arınma ve yeniden yapılanmaları beraberinde getireceğinin göstergesidir. Tutulma Akrep burcunun ilk derecesindeki güzelliklerin temsilcisi Venüs’le birleşecek; finansal konular, ilişkiler, mücevherler, kadına ilişkin konularla bağlantılıdır. Hint astrolojisinde “SHUKRA” Venüs manevi bir öğretmendir. Büyük iyilik olarak tanımladığımız Jüpiter, ölüm ve yeniden doğuşun temsilicisi Pluton, savaş ve cesaretin temsilcisi Mars, hayaller, bağımlılıklar ve yanılgıların gezegeni mistik Neptün’le etkileşimde olacak.

Mars’ın cesaret ve mücadelesi Pluton’un isyankarlığını içinde barındıran Akrep’teki Güneş tutulması dünyada ve ülkemizde kaos, karmaşa, mücadele gerektiren koşullar, bulaşıcı hastalıkların hızla artması, psikolojik bozukluklar, yaşama karşı amaçsızlık, sürekli isyankar tutumlar sergilemek, çocuk tacizleri, dini ideolojilerin oluşturduğu baskı ve fikir ayrılıklarını da beraberinde getirebilir. Dünya genelinde liderlik, iktidar olma, gücü yönetebilme isteğinin getirisi ile yapılan baskı ve ısrarcı tutumlar hükümetlerin düşmesine, görev değişikliklerine sebebiyet verebilir. İşsizlikte dünya genelinde artış, ilaç sektöründe ortaya çıkabilecek skandallar tüm dünyada geniş bir şekilde yankı uyandırabilir. Hırs, ego ve iktidarı elinde tutma kaygısı tüm dünyada siyasi krizlere ve savaş çanlarının çalmasına sebep olabilir. Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde müttefiklerimizle yaşanacak gerginlikler söz konusu olabilir. Ayrıca, mezhep ayrılıkları, kamplaşmalar, baskılar, halkın kendi içinde şiddetli tartışmaların oluşumuna neden olabilir. Bireysel olarak yaşamlarımızda ego, hırs, öfke ve sahip olma isteğimiz seçimlerimiz doğrultusunda gel geç galibiyetleri yaşatsa da bu tehlikeli gücün getirileri eninde sonunda pişmanlık ve hüsran olacaktır. Her birimiz ruhlarımızda meleğimizi ve şeytanımızı barındırırız. Meleğimiz doğduğumuz anda Güneş’in içinde bulunduğu burcumuzdur. Şeytanımız ise Güneş burcumuzun tam karşısında bulunan, örneğin, Güneş Koç=Karşıt burcumuz Terazi şeytanımızdır. Şimdi bizlere düşen bu güçlü tutulma enerjisini nasıl değerlendireceğimizi seçmek, kendi cennet ve cehennemimizi bu dünyada yapılandırmak olmalı. Akrep burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulmaları genellikle sarsıcı ve ses getiricidir. Bir dönem kapanır, yeni bir dönem açılır hayatımızda. Kurak topraklar tekrar yeşerir, acılardan öğrenilen bilgelik yansır yaşama. Bu doğrultuda insani değerler üzerinde buluşmalı; olayları, yaşadıklarımızı ve yaşattıklarımızı tek taraflı değerlendirmeden empati yaparak sorunlu her türlü ilişkimizi ve davranışımızı ardımızda bırakarak kendimizi geliştirebilmeliyiz. Özümüzdeki iyiliği ve inancı ortaya koyarak yaşamımızda ve dünyamızda köklü değişimlerin başlangıcı için ilk adımı atabiliriz. Kendi cennetimizi yansıttığımızda yaşama; iyilik halkası, dönüşüm ve barışın da habercisi olacaktır tüm dünyaya.

NOT: Güneş ve Ay tutulmaları, tutulma tarihinden sonra 6 ila 12 ay yaşamlarımızda etkisini sürdürür. 

AKREP BURCUNDAKİ GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA YANSIMALARI

KOÇ: 23 Ekim 2014 Türkiye saati ile 22:38’de 0 derece Akrep burcunda Yeni Ay ve parçalı Güneş tutulması başlayacak, 24 Ekim 2014 saat 00:45’te en üst seviyede olacak, 02:52’de sona erecek ve sizlere beklenmedik gelişmeler yaşatacak. Olaylar kontrolünüzden çıkabilir, beklemediğiniz insanlardan sizi şaşkına çevirecek tepkiler alabilirsiniz. Kısa süreli bir panik olsa da gerçeklerle yüzleşmenin olgunluğunu kısa sürede kavrayacaksınız. Adeta bir ayıklanma ve aydınlanma haftasındasınız. Hiç kimseyi değiştiremeyeceğinizi anlayacak, kendinizi geliştirmenin faydalarını doğru davranış biçimini ortaya koyarak yapacak ve kazanacaksınız. İş hayatınızda her türlü riskten uzak durmalı ve acele kararlar vermemelisiniz. Özel yaşamınızda da sevgi varsa mücadele gücünü kendinizde bulacak ve ilişkinizi yeniden yapılandıracaksınız. 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 12
 • Sonraki
Yayın tarihi: 21.10.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.