Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

31 TEMMUZ’DA MAVİ AY GERÇEKLEŞECEK!

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Yangel’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Mavi Ay

Güzel günler sana gelmez, sen onlara yürüyeceksin! - Hz.Mevlana

31 Temmuz 2015’te Kova burcunda Mavi Ay gerçekleşecek. Peki, nedir bu Mavi Ay? Mavi Dolunay’ın manası Ay’ın mavi olarak yansımasından ziyade aynı ay içinde iki kez Dolunay’ın gerçekleşmesine verilen addır. Ayrıca volkanik patlamalar ve doğa olaylarının yansıması ile ay her zaman olduğundan daha mavimsi bir görünümle dünyamıza yansıyabilir. Ender bir astronomik olay olan Mavi Ay, gökyüzünün ışıltılı yansıması büyüleyici güzellikteki göksel olay ismi 'Mavi' olsa da, aslında Ay'ın rengi genellikle diğer dolunaylardan farklı değildir. Fakat dünya genelindeki orman yangını, volkanik patlama gibi faktörler sebebiyle gökyüzünde kül miktarında artış söz konusu olursa atmosferik koşullara bağlı olarak Ay'ın gerçekten mavimsi bir renk alması mümkün olabilir. Bu olay nadiren gerçekleştiği için, bazı dillerde "Mavi ayda bir" şeklinde bir deyim bile bulunur. Hindular, Mavi Dolunay’a ‘Adhik Maas’, Museviler ise ‘Adar'ın ekstra ayı’ isimlerini veriyor. Anne, baba, ev, ülke, duygularımız, ruhumuz, bedenimiz ve amaçlarımızla ilişkili bir Mavi Ay. 31 Temmuz 2015 günü Hint Astrolojisi’ne göre Kova “Kumbha” burcunda Sankrit adı soluk alıp verme tekniği olan kumbhaka ile ilişkilidir. Kumbhanın sembolü suyu taşıyan bir sürahidir. Su hayat verir, arındırır ve aslında evrensel bilinci temsil eder. Kumbha su taşıyıcıları aradıkları şeyi taşırlar. Evrensel bilincin suyunda kendileriyle birleşip kırılmaları için ilk önce bireysel egolarının sürahilerini kırmalıdırlar. Kumbhayı Satürn yönetir. Amaçları nihai aydınlanmadır. Mavi Ay Dolunayı bizler için arınma kundalini enerjisi ile aydınlanma ve farkındalık kazanma için biçilmiş kaftandır. Bir olabilmek, yarım olanı tamamlamak, evrensel ve insani değerlerin bilincine idrak edip kardeşlik ve sevgi bağını kurup güçlendirmemiz için fırsat zamanlarıdır. Şikayetçi olduğumuz konularda kendimizi eğitip geliştirebilir, farklılıklarımızla birbirimizi tamamlayabilir, bakmak ile görmek arasındaki o ince fakat çok önemli ayrıntıları fark ederek yaşamlarımızın sanatkar mimarları olabiliriz. Yeter ki egomuzdan ve kibirden uzaklaşıp özümüzdeki güzelliği, saflığı yaşamlarımıza yansıtabilmek için bir adım atalım. 

KOÇ: Anne baba, ev, ülke, duygusal beden ve amaçlarınızı sorgulayacağınız, farkındalık kazanacağınız bir süreç. Ailevi ilişkilerinizi gözden geçirip kendinizle yüzleşecek, seçimlerinizle ya ilişkilerinizi iyileştirecek ya da daha da kötü bir hale getireceksiniz, seçim sizin!

31 Temmuz’da Mavi Ay gerçekleşecek!

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 12
 • Sonraki
Yayın tarihi: 28.07.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.