Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

YETENEKSİZ MİSİNİZ?

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Tanrıvermiş’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

TVkolog Yrd. Doç. Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Ne kadar yeteneksiz varsa yeteneksizsinize çıkmaya başladı. Zaten kendilerini ilan edip perişan oluyorlar, bir de ben yazmayayım diyorum ama buna bir son verilmeli artık.

Allahım neler neler çıkıyor ekrana?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvuruyorum, belediyeye duyuru yapıyorum, buradan ilan ediyorum. Aşağıdaki listede yer alan herhangi bir yetenek yarışmaya başvurursa topluca beddua (negatif enerji yollamak) edelim...

1- Michael Jackson dansı yapmak, yapmaya çalışmak, yapmayı düşünmek vs, yani her türlü maykılımsılık halinde rüyalarınıza komple Jackson ailesi girsin.


2- Göbek dansı, oryantal, Shakiramsılık, Asenacılık  yapan (hepimiz kıvırabiliyoruz, sadece bazılarımız kıvırmamayı tercih ediyoruz. Bu bir yetenek değil, tercih meselesidir.) bel, boyun, karın fıtığı olsun. Düz duramasın inşallah! Panpişleri durduk yere dışarlara fırlasın.


3- Allah rızası için sihirbazlık yapamadığınız halde başınıza şapka takıp cebinizden habire kurdele çıkartmayın, yapmayın, etmeyin. Durun fenalık geçiriyoruz, daralıyoruz, bunalıyoruz. Sihirbazlık yapanın evini tavşanlar, güvercinler bassın, pisletsin.


4- Yalvarırım ‘I will always love you' türevi İngilizce şarkıları büyük bir ciddiyetle uzattırarak bağırmayı kabiliyet sanmayalım. Size de günah bize de yazıktır be! İngilizce uzun hava okuyanların hepsi izdivaç kuşaklarında bile kısmet bulamasın.


5- Metin Akpınar taklidi yaparsanız ocağınıza incir ağacı dikilsin, Süleyman Demirel taklidi yaparsanız Allah'ınızdan bulun ama Burhan bey ya da Yıldız Tilbe taklidi yapan iki cihanda gülmesin inşallah. Ya komik değil, ayrıca yetenek değil sadece ayıp.


6- Kedisini, köpeğini eğitip kendini yetenekli zannedenler bilsin ki kedisiyle köpeğiyle övünerek kepaze oluyorlar. O kedi köpek uğraşıp sizi dans ettirirse, hop hoplatırsa, zıp zıplatırsa yarışmaya katılabilirsiniz. Aksi takdirde kuduz, uyuz filan olun, mevsimsiz tüy dökün ve kısırlaştırılın ya da barınaklarda kimsesiz kalın.

Ya zaten gerçekten yetenekliyseniz bu yarışmaya asla katılmayın. Çünkü jüri yetenek değerlendirebilecek kadar jüri değil. Jüri başkanı Acun'un lafının üstüne laf söyleyebilmek programın örf ve adetlerine ters. Acun gülerse çok komik, kızarsa çok yazık, üzülürse çok fena oluyor. Kriter Acun'un yorumlarında saklı. Lütfen herkes kendi fikrini söylesin. Ve söylerken de göz ucuyla Acun’a bakmasın.

Aslında Amerika’da yapılan programda da durum bizimkinden pek farklı değil. Aynı tarz yarışmacılar ve aynı türden yorumlar. Neden her yerde bir yetenek bulma çabası var anlayabilmiş değilim. Bu arada geçen sene ve bir evvelki sene birinci olan yeteneklere ne oldu? Bilen var mı?

Yayın tarihi: 21.09.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (31)

Yazınız gerçekten şahane. Bir çırpıda okudum, çok komik ve içten. Tebrik etmek istedim.

Çok teşekkürler.

27.09.2011 11:07:58 Şenay tanrivermis

tek kelime ile cok komik program,aslında amac yetenegi bulmak degil,amac reyting ve kanalın para kazanması.yoksa eski kazanan su an napıyor?

Tamam amac rating ama insanların gülünç hallere düşmesine izin verilmemeli diye düşünüyorum.

26.09.2011 10:54:11 Şenay tanrivermis
31 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER