Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MUHTEŞEM SÜLEYMAN BİR HAFTA FOX'A GİTSİN!

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Tanrıvermiş’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

TVkolog Yrd. Doç. Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

* Muhteşem Yüzyıl’ın padişahları devlet eliyle zorla ata bindirilip ısrarla savaşa gönderilmek istenirken, Harem dizisinin padişahı kendi kanalında gününü gün ediyor. Olmaz ama böyle ayrıcalık! Bütün padişahlar eşit olmalı!

*Padişahlar arasında ayrım yapılınca da tabii olanlar oluyor. Harem’i kimse takmadığından tuzu kuru ekip sululukta sınır tanımıyor. Sanki Osmanlı dizisi değil de Çarkıfelek yarışması ya da Flash TV’de Küstüm Şov’dalar. Gerçekten nerede bu devlet, nerede bu millet? Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorlarsa uyandırılsınlar lütfen. Sarayı Çiçek Pasajı’na çevirdiler. Giren çıkan belli değil, gayet öz be öz ecdadımız öpüşüyor, koklaşıyor, cıvık cıvık şakalar yapıp kahkahalar atıyorlar. Kakara kikiri yapmaktan ata binecek vakitleri yok!

* Öte yandan zavallı Halit Ergenç artık çok göze batmasın diye ne yapacağını şaşırdı! Kalkıp sefere gitse 21.yy kuklası derler, oturup sefa sürse yayından kaldırılabilir yani hayati tehlike söz konusu! Allah kimseleri Türkiye’de padişah yapmasın. Zor, çok zor! Harem ağzına kadar dolu ama adamcağızın hususi hayatı meclise taşındı. TBMM’de yapan var yapamayan var, çok göze batıyor tabii. Adamcağız melül melül bakıyor. Öyle anlar var ki koskoca padişah Küçük Emrah’tan daha boynu bükük, daha masum, daha enteresan uzaklara dalıyor.

*Sinemamızın gerçek sultanı Türkan Şoray’ın da içinde yer aldığı Bir Zamanlar Osmanlı dizisi ise tam ilkokul sosyal bilgiler dersi kıvamında, 30 Ağustos Zafer Bayramı tadında, ya da ne bileyim ama en fazla He-man, Batman, Battalgazi, Kara Murat ‘ın izinde yürüyor. Laubalilikten hoşlanmayan, ciddiyeti seven ve disipline hayran bir ekibin ellerinden çıkan dizinin hiç yanlışı, kusuru, hatası, günahı yok! Gerçi gerçekçilikle de hiç ilgisi yok ve sıkıcılıktan öldürücü etkilere de sahip ama o kadar kusur olabilir tabii. Oturup kalkıp çapulcu düşmanı doğduğuna bin pişman ediyorlar. Allah razı olsun Özcan Deniz’den, Tolga Karel’den!

*Yine baştaki konumuza dönecek olursak Halit Ergenç’in bir haftalığına Harem dizisine gönderilmesini rica ediyoruz. Zira kendisi çok yorgun, bakışları hayra alamet değil ve gittikçe daha da uzağa dalıyor. Bilinmeze bakıyor, derin derin iç çekiyor, içli içli emirler yağdırıyor. Soran devlet büyüklerine ‘at sırtında sefere gitti, yine canı fetih çekmiş’ denilir. O da biraz Fox’taki Harem’de kafa dinler döner. Gerçi bütün güzel hatunlar kendi hareminde ama padişahcağız güzele güzel diyemiyor güzel onun olsa bile!  

Yayın tarihi: 12.12.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (5)

Aslında Sülümanın yapacağı en ii şey baskılara dayanamayıp intihar etmesi...Tarihin akışı bu şekilde de olsa değişse güzel olur belki :)

12.12.2012 17:28:43 sayra tayhan

Sevgili TVkolog, yine çok keyifli bir yazı olmuş. Muhteşem Süleyman için ne gerekiyorsa elbirliğiyle yapalım. Yazık adamcağıza....

12.12.2012 11:28:38 selva akçaylı
5 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER