Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MEDYA PAZARINDAN SEÇMECE

 YAZARI TAKİP ET X
Şenay Tanrıvermiş’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

TVkolog Yrd. Doç. Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

*Hiç ortalara çıkmadan hayatımızın ortalarına birbirinden güzel şarkıları usulcacık bırakan şehrin en muhteşem ozanlarından Vedat Sakman’a yapılan saldırı, kimi TV ve birçok medya organında haber olmadı. Değerli karikatürist Vedat Özdemiroğlu’ndan araklıyorum ve ‘hepimiz Vedat’ız’ diye bağırıyorum avaz avaz.

* Bir adım ileri gidiyorum ve sessiz kalan medya mensuplarının muhteşem Sakman şarkılarını söylemelerini yasaklıyorum. Örneğin Ankara’da zor bir aşk içinde perişan olsanız da, ölseniz de, bitseniz de ‘Ankara’da Aşık Olmak Zor İki Gözüm’ diye mırıldanmaya kalkışmayın. Bu dert sizi kemirsin, için için bitirsin. Hele aşık olduğunuz kızın adı ‘Süreyya’ ise ve kültürümüzün tek ‘Süreyya’ şarkısı ‘Muammalı Çok Hummalı’ aşkınıza ilaç olacaksa dahi bir kuple söyletmem bilesiniz. ‘Ayrılık da Sevdaya Dahil’, ayrılın o halde, hiç ilgilendirmiyorsunuz beni. Bakın üzerime gelmeyin çünkü artık hepinizin simsiyah saçını yolasım geliyor.

* Polis Radyosu benzeri bir kanalımız var. Gündüz kuşağı boyunca sabahtan öğleden sonraya kadar biri, öğleden akşama kadar diğeri cinayet çözüyorlar, ayrılanları buluşturuyorlar, buluşanları birbirine düşürüyorlar. Program öyle bir paranoya yaratıyor ki bir süre sonra arka odalarınızın döşemeleri altında ceset kaynadığını düşünmeye başlıyorsunuz. Karşı komşunuzun pis bir sapık olduğundan zerre şüpheniz kalmıyor. Taşlar yerine oturuyor kafanızda tabii! Haliyle eşinizin seri bir katil olmasını hazmedemiyorsunuz…

*Öğleden sonraki bölüm çok daha neşeli çünkü cinayet aralarında çıstak çıstak şarkı çalınıyor. Söz hakkı katil de derken, programın psikologuna ‘buyrun hocam’ diye dönüyor sunucu. O sırada çok önemli bir telefon bağlantısıyla katil ve hocanın ağzına laflarını tıkıp maktüle bağlanıyor. Maktül ölü olması sebebiyle fazla konuşturulmuyor ve stüdyodaki canlı müzikle çıstak arası veriliyor…

* Akşam haberlerde bugün memlekette kimin kimi kaç kez bıçaklayarak öldürdüğü konusunda geniş bir potpori sunuluyor. Haberlerin sonunda galiba bir tek ben yaşıyorum, bir tek bizim aile sağ duygusu uyanırsa kanmayın, korkmayın. Daha çok var…

* Sonra yasaklar listesi yayına giriyor haberlerde. Örneğin hamile kalmamak yasak! Kadınlarımızın yavrulamaması ve kendi seçimleri dahilinde yumurtlamaları son derece yassssaaaakkk!  

Yayın tarihi: 06.06.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (31)

Ya çok hoş dile getirmissiniz polis radyosu diyerek. Önce kayıplar listesi okunur sonra vur patlasın, cal oynasın istek yapılır. Bu kanallardaki kadın programcıların kendi reklamlarını yapan halleri ise apayrı bır acayiplik.

Medya pazarı secmecelerinden Vedat Sakman meselesini kendisi bile konu etmemistir sizin kadar:) İkinci olarak bahsettiginiz polis programlar sayesinde Emniyet'ten fazla cinayet çözüldü. Bu Tv'ler sayesinde gorevini yapmak zorunda kalkman bır sürü durum var. Bence en faydalı gündüz programlaridir bunlar. Format gariplikleri hakkından haklsiniz tabii ama bosverin. Sonucu görün derim.

12.06.2012 10:31:43 Aysen Piridogdu
31 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER