Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MİNE ÇAYIROĞLU İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

 YAZARI TAKİP ET X
Sarı Şeker Sema’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Hayat Işığım
 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Mine Çayıroğlu ile yaşıt sayılırız. Bizim sokaklarda koşturduğumuz yaşlarda o setlerdeydi. Şimdi "30 yıllık oyunculuk kariyeri" mevzu bahis olduğunda insanlar şaşırıyormuş, 6 yaşında başlayınca hatırı sayılır bir tecrübeye sahip oluyor insan. Birçok rolde oynadı çocukluğundan beri ama 80'li yıllarda Bulgaristan'da Türklere yapılan zulümleri konu alan televizyon dizisindeki Aysel karakteriyle tüm Türkiye'yi ağlattı. Aynı dönemde aynı konuyu işleyen bir tiyatro oyununda Bulgaristan'dan kaçan Türk ailesinin kızını oynadığım için duygusal bir bağ kurmuştum kendimce Mine Çayıroğlu ile.

Şimdi karşımda tecrübeli oyuncu, şarkıcı, anne olarak bulunan Mine Çayıroğlu ile hayatındaki her şeyi konuştuk.

Mine çayıroğlu

Bugünlerde müzik çalışmalarına yoğunlaştınız, birkaç ay önce çıkan bir albümünüz var, yeni bir klip mi geliyor?

Yaza girerken "Sahte" isimli şarkımın hızlı versiyonuna klip çekmek istiyorum, sonbaharda da "Hayalperest" isimli şarkımı kliplendireceğim. Başladık müzik yolculuğuna bakalım.

2004 yılında "Zümrüt Gibi" isimli bir albümünüz vardı, ondan sonra arada müzikle ilgili bir çalışmanız oldu mu?

Konserler oldu pek sık olmasa da ama müzikle her zaman ilgilendim. Müzikten kopuk değildim, daha çok üretim aşamasındaydım. Galatasaray’da bir müzik atölyesi tuttum, orada eski eşimle beraber bir takım çalışmalar yaptık, ben söz yazdım o besteledi, o söz yazdı beraber besteledik, böyle yoğun bir dönem geçti ve biliyorsunuz üretim öyle hemen olan bir şey değil, yaşanmışlıklar da bunu besliyor ve doğru zaman önemli, doğru insanlarla karşılaşmak önemli. Geçen sene Süheyl Atay ile (yapımcımla) oturduk konuştuk, kimlerle çalışacağımızı kararlaştırdık.

Bu arada üniversitede ders veriyormuşsunuz

Evet özel bir üniversitede "Sinema Televizyon" bölümündeyim ben, bu üniversitenin benim için çok özel bir yeri var, benim biliyorsunuz İngiltere'de 3 senelik tiyatro eğitimim var. Oraya gitmemde bana burs sağlayan bu üniversitedir ve hakikaten hepsine çok minnettarım, beni bir sanatçı olarak desteklediler, sanata duydukları saygı, beni bu noktaya getirdi.

Bir vefa borcu gibi mi?

Tabii ki vefa borcu da var ama şu da var, bir oyuncu hiç bir zaman oldum dememeli, her zaman kendini geliştirebilmeli, çünkü seneler önce bir takım bilgileri alıyorsunuz ama pratiğe dökmediğiniz zaman onlar da uçup gidiyor. Benim için üniversite ortamı çok büyük bir okyanus. 3 senedir oradayım, benim de orada naçizane öğrencilerle bir senaryodaki karakter analizi olsun, oyuncu yönetimi olsun bunlarla ilgileniyorum, bunlar da aslında mesleğimin bir parçası. Ben şunu derim hep bilgi paylaşmak içindir. Ve yeni nesilden de çok şey öğreniyorsunuz, onların şu anda hayat görüşleri olsun dünyaya bakış açıları olsun tabii ki bizden çok farklı ve ilerde. Benim de onlardan öğreneceğim çok şey olacak bu yüzden de istiyorum üniversitede ders vermeyi.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 7
 • Sonraki
Yayın tarihi: 28.04.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.