Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

IŞIK EMEK 3 YAŞ PRÖMİYERİ

 YAZARI TAKİP ET X
Sarı Şeker Sema’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Hayat Işığım
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Geçen yıl Işık'ın 2. yaşını kutladığımız organizasyona Uygur Çocuk Tiyatrosu'nda yapımcı olan arkadaşım Filiz Şenger ve tiyatronun kurucusu Süha Uygur'u da davet etmiştim. Filiz, etkinlik davetime "o saatte oyunumuz olduğu için gelemedik, Işık'a mutlu yaşlar dileriz" gibi bir cevap yazmıştı. O an bende bir ışık yandı "seneye biz size geliriz" dedim. Yani 3 yaş doğum günü partimizin temeli geçen yıl atılmış oldu. Sezon başından beri Anadolu yakasındaki çeşitli mekanlarda oyunlarını sahneleyen Uygur Çocuk Tiyatrosu Mart ayı boyunca Akatlar Kültür Merkezi'nde olacaktı. Açıkçası doğum günü için Anadolu yakasına geçmemiz biraz zor olduğundan Akatlar bize çok uygun bir mekan oldu. Doğum günü organizasyonları dostlarımızla bir araya gelmemiz için güzel bir etkinlik oluyor ama çocuklar ortada boş boş dolanıyor. Bazen bir palyaço falan geliyor doğum günlerine fakat her çocuk için iyi bir anı olmuyor palyaço, özellikle küçük yaşlardakiler korkabiliyor. Bizim ilk iki doğum günü organizasyonumuza bir yoğurt firmasının dino karakteri eşlik etmişti, onda bile korkmuş, yaklaşamamıştı bazı minikler.

doğum günü

Bu yıl tüm davetli miniklerimize ve ebeveynlerine Uygur Çocuk Tiyatrosu'nun Çocuk Ülkesi oyunu için bilet aldık. Hepsi keyifle izlediler ve oyundan çok memnun kaldılar. Oyun sonunda oyuncular önce Işık'ı sahneye aldılar, o esnada Dilek Kavraal Özcan tarafından Işık ismine özel olarak yapılan doğum günü şarkısı çalmaya başladı. Dilek çok yetenekli bir müzisyen arkadaşım ve isme özel doğum günü şarkısı için bir mobil uygulaması da var artık. Çocuklara hoş bir sürpriz olabilir isimlerini şarkı içinde duymak.

doğum günü

Işık'ın ardından tüm çocuklar sahneye çıktı ve ortalık bayram yerine döndü. Hepsi çok eğlendiler. Sıra pasta kesmeye geldi. Tiyatronun cafesine bir doğum günü köşesi hazırladık, her şeyimiz tiyatro konseptliydi. Esas doğum günü hafta içine rastladığı ve 2 gün önceden kutladığımız için prömiyer dedik bu partiye. Fotoğraf çerçevemizi ben tasarladım, bu kez gerçek perde olsun istedim, Işık'ın Ayşe halası şu anda o işi yapmasa da perde dikme konusunda çok tecrübeli ve aylar öncesinden tüm ölçüleri verip perdeyi kendisine sipariş etmiştim. Ayrıca masa arkasındaki duvara asılan perdemizi hatta masa örtüsünü bile hazırladı. Duvar için bastırdığımız afişi ve tüm tasarımları da15 yıllık yakın dostum Evren Martı yaptı. Yılbaşı soframı anlattığım yazıda kendisinden bahsetmiştim, Evren'in Bir Dilim Düş isimli blogu var ve kendisini instagramda da aynı isimle bulabilirsiniz. Işık'ın doğumundan beri tüm pasta ve kurabiyelerini o yapar. Son yıllarda sabun ve kokulu taş da yapmaya başladı. Bu yıl tasarım işini tamamen ele aldı. Magnetlerimiz, kitap ayraçlarımız hep Evren'in tasarımı. Ben hayal ettiklerimi anlattım o yaptı. Ortaya harika bir konsept çıktı.

 doğum günü 

 doğum günü 

Benim canım arkadaşım, nikah şahidim Işın Karaca bir önceki akşam Antalya'da sahne almasına rağmen uçaktan iner inmez doğum günümüze geldi. Zeynep Mansur özel günlerimizde bizi yalnız bırakmayan Işık'ın doğumunda hastaneye ilk koşanlardan, Işık'ı çok seven özel bir insan. Derya Coşkundeniz ve anne karnından beri tanıdığım ikizleri de bizimleydi. Emeklerini hiçbir zaman ödeyemeyeceğim canım dostum Kerem Cangar ve Sibel Bayramoğlu erkenden gelip hazırlıklara yardım ettiler. Can dostum Sunny yeğenleriyle, komşum, dert ortağım Yeşim Mutlu da kızları Melis, Mayasu ve Mirayla, Hürriyet Gazetesi Magazin Servisi İstihbarat şefi Arzu Akbaş Zor ve kızı Nil, Merih-Zeynep Ermakastar çiftinin oğulları Şan Tual, İdil Başeskioğlu ve kızı Mia, Diyetisyen Güneş Aksüs ve oğlu Sanat, Psikolog Pınar Mermer'in oğlu Uzay, kişiye özel parti tasarımları yapan arkadaşımız Elçin Onat da oğlu Efes ile davetlilerimiz arasındaydı. Programları uymadığı için gelemeyen arkadaşlarımız da oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hayat dostlarla güzel ve özel günler paylaşınca şenleniyor, tabii bu kadar emek harcayıp bir organizasyon yapınca en büyük hediye beğenilmesi. En çok da tiyatro fikri hoşuna gitti herkesin. Ne güzel düşünmüşsünüz dediler. Ben oğlumu onlarca kez tiyatroya götürebilirim ama onlarca çocuğun tiyatroyu sevmesine bir katkım olduysa tiyatrosever olarak ne mutlu bana.

 doğum günü 

Allah tüm çocukları korusun, hep birlikte nice güzel yıllara.

İyi ki doğdun Işık...

Yayın tarihi: 09.03.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.