Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İKİ ÇOCUK ANNESİ SİBEL TÜZÜN İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

 YAZARI TAKİP ET X
Sarı Şeker Sema’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Hayat Işığım
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kız çocuk ve erkek çocuk arasında ne gibi farklar var?

Sibel Tüzün

Elaya çok bildiğim duyguları yaşıyor, kendimi görüyorum onda, küçüklüğümü görüyorum, meraklarımı görüyorum. Çınar'ın erkek olarak bakış açısı çok daha farklı. Daha doğmadan bile farkları hissediliyor, doğduğu andan itibaren bambaşka tarzları oluyor, yatışları bile farklı. Çınar koca erkek gibi yatıyor, oyun anlayışları, hayata bakışları çok farklı. İkisini de anlamaya çalışıyorum, ikisini de yönlendirmeye çalışıyorum. Elaya'nın ödev sorumluluklarını alması, Çınar'ın oyuncaklarını toplaması gerektiği, ev işlerine yardımcı olması gerektiği gibi bazı noktaların üzerinde duruyorum. Annenin ikisine de verdiği mesajlar ortak, ancak kız ve erkeğin bunu algılama şekilleri biraz daha farklı.

İkisi arasında 7-8 yaş fark var, tekrar bez bağlamak, sana muhtaç olan bir bebek zor geldi mi?

İlkinden daha kolay geliyor. İlkinde her şeyi ilk defa yaşıyorsun, bir antrenmanın yok, hem de bazen insan şöyle bir hisse kapılıyor "Allahım hayatım bundan sonra hep böyle mi olacak?" O bezler, uykusuzluk falan... Bende ikincisi daha uykusuzdu, çok uyanıyordu Çınar. Ama biliyorsun ki geçiyor, birden bire sen ne olduğunu anlamadan karşına dikilip arkadaşın gibi oluyor, onunla birlikte seyahatlere de gidiyorsun. Geçip bittiğini tecrübe etmiş olmak işi kolaylaştırıyor. Biraz Elaya konusunda desteğe ihtiyacım oldu, Çınar'ın doğumu itibariyle Elaya'nın düzeninin mümkün mertebe aynı kalmasına çok uğraştım. O dengeyi kurmak hayatı biraz zorlaştırıyor. Ama iyi gitti gibi düşünüyorum, Elaya'ya "papucum dama mı atıldı?" hissiyatını vermedim sanırım.

Yayın tarihi: 08.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.