Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İKİ ÇOCUK ANNESİ SİBEL TÜZÜN İLE KEYİFLİ BİR SOHBET

 YAZARI TAKİP ET X
Sarı Şeker Sema’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Hayat Işığım
 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

Çınar'ın babayla ilişkisi nasıl?

Baba çocuk

Tepesinde sürekli. "Babam nerede?" "İşte" "Neden?" böyle muhabbetlerimiz var. Ender genelde stüdyoda olduğu için geç yatıyor ya da şehir dışı konser olursa sabaha karşı uçakla geliyor, tam uyuyacak, bizimki gidiyor uyandırıyor "Baba, benimle oyun oynar mısın?" Çınar açısından ilişkileri çok iyi de Ender açısından biraz yorucu tabii ilişkinin şekli. Benimle oynayamadığı oyunları babasıyla oynuyor, onunla boğuşmayı falan çok seviyor. Elaya da katılıyor, üçü koltuğun tepesinde çığlık kıyamet oynuyorlar, ben daha sakin, kitap okuyalım, müzik dinleyelim, dans edelim diyorum o yüzden boğuşma isteklerini Ender'le gerçekleştiriyorlar.

Müzikle ilgili yeni çalışmalar yok mu? Bekliyoruz artık.

Bir albüm projesi var, çok uzun zaman önce projelendirmiştim. Ara ara çocuklardan dolayı gecikmeler olabiliyor. Üç ülkeyi kapsayacak şu anda, uluslararası bir proje. Yabancı şarkılar olacak, yurt dışında da dijitalde satışa çıkacak. İki tane sahne projesi var birisi çocuklarla alakalı. Onun toplantıları başladı. Müzikal gibi bir şey. Ülkenin genel şartları şu anda üretmeye ya da uygulamaya müsait değil, bu işler genelde teknik destekle, sponsorluklarla, büyük bütçelerle yürüyen işler. Dolayısıyla hayal ettiğini gerçekleştirmen için zamanlama uymayabiliyor. 

90'lı yıllarda çok popülerdin, o günlerle bugünleri karşılaştırdığın zaman, o dönem çok iyi şarkılar çıkmasının, çok sevilmesinin sebepleri sence neydi?

Bizim jenerasyon için hiç bir zaman o günlerin tadı geriye gelmeyecek çünkü o günlerde hepimizin anıları var, bizim en çok müzik dinlediğimiz genç olduğumuz zamanlardı. O anıların şarkılara kattığı farklı lezzetler var. Müzik piyasası olarak baktığında temel farklılık; o dönemde eğitimli gençlere çok yatırım yapılmasıydı.O dönem albüm yapan şarkıcıların neredeyse hepsi konservatuarlıdır, neredeyse hepsi daha öncesinde sahne deneyimi yaşamış müzisyenlerdir, kendi sözünü müziğini yazabilen ve sahnede gerçekten şarkı söyleyebilen insanlardır. Günümüze yaklaşınca durumun biraz farklı olduğunu görüyoruz, yapımcılar şu anda müziği bilen insanlardan çok ticari olarak gelir getirmesini ümit ettikleri insanlara yatırım yapıyorlar. Müzisyen olan birisiyle olmayan birisinin yaptığı müzik arasında bence fark var, biz o farkı gözlemleyebilen bir nesiliz. Ama şu anda büyüyenlerin o farkı gözlemleme şansı olmayacak ve maalesef bu şarkılar onların anıları olacak.

Fotoğraflar: Evren Şumlu

NOT: Bu içerik MoonLife dergisinin Nisan sayısında yayımlanmıştır.

 • Önceki
 • 1
 • ...
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
Yayın tarihi: 08.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.