Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DUYDUK DUYMADIK DEMEYİN

 YAZARI TAKİP ET X
Sedef Batı’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

2009 yılında her cumartesi ana gazete ile birlikte ek olarak dağıtılan Hürriyet Çocuk Kulübü gazetesi’ni hatırlayanlarınız vardır aranızda. Bir kovboy, bir süper kız bir de şeytanın kalemiyle ilk yolculuğuna çıkan bu eğlenceli gazeteyi hazırlarken "bahaneyle biz de büyürüz belki demiştik" birbirimize ama üçümüzün de hala büyümediğini tanıyanlar çok iyi bilir. Yaşıtlarımız çoktan evlendi de 3. çocuklarını doğuracaklar neredeyse… Bizse hala doğum haberleri yapıp duruyoruz ya da doğumhanelere girerek yaşamadığımız ve bu kafayla devam ettikçe asla yaşayamayacağımız o inanılmaz heyecana ortak olmaya çalışıyoruz. 

hürriyet çocuk kulübü

O yıllarda gazetenin ilk sayısını hazırlarken yaşadığımız o telaş, köşelerimize isim ararken duyduğumuz o eşsiz heyecan ya da özel haber çekimlerinde verdiğimiz “Ben Saadettin Teksoy” pozlarımız hala dün gibi hafızamda benim. Tabii sayfalarımızı beğenmeyip saatlerce değiştirmek için sayfa tasarımcısına döktüğümüz diller, bu uğurda ettiğimiz kavgalar, baskıya yetişmek için döktüğümüz ecel terleri de cabası :)

hürriyet çocuk kulübü


O tatlı heyecanımız maalesef 4 yıl önce sona erdi ama o dönemde “Sportif Çekirge” köşesiyle çocuklara seslenen Ömür Kurt, şimdinin “Ömür Abi”si, Hürriyet Çocuk Kulübü tablet uygulamasında çocuklar için harika haberler yapmaya devam ediyor.

İyi ama ben size bu gazeteyi niye anlattım şimdi gereksiz yere derseniz…

Neden bu köşenin adı “Duyduk Duymadık Demeyin”i anlatmak içindi tüm bu girizgah… O dönemde çocuklara dediğim gibi şimdi de sizlere “Duyduk Duymadık Demeyin” diye seslenmek istediğimi belirtmek içindi.

Bu köşede gün gelecek piyasaya yeni çıkan ilgi çekici teknolojik aletleri (ki aram hiç iyi değildir, elime aldığım anda affetmem bozarım) paylaşacağım, gün gelecek pratik anne bebek ürünlerini ve ilginç icatları ya da vertigomdan kurtulmak için ilaç yerine denediğim tüm ilkel ve çağdışı ama işe yaradığına inandığım (gerçekten yarıyor!) kendi icatlarımı anlatacağım. Hatta bir gece önce misafir gelir belki diye (çoğunlukla eve hiç misafir çağırmam) hazırlayıp dolaba attığım uyduruk bir böreğin tarifini bile yazabilirim kim bilir :)

Hürriyet’te çalışmaya başladığım ilk günden itibaren bu kadar anne, bebek, çocuk sarmalının içinde olup bu kadar konudan uzak (!) olmama rağmen hala çok keyif aldığım bir işi yaparken bir yandan da bu köşede biraz nefes almak, ara sıra iki lafın belini kırmak istiyorum sizlerle.

Size diyorum, artık ben de buradayım diyorum.

Duyduk duymadık demeyin

Soğan ekmek yemeyin

Soğan demişken haftaya size soğanın faydalarını anlatayım mı?

Şaka şaka :) 

Yayın tarihi: 16.12.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (5)

Cidden teknolojiye tepki olarak doğmuşsun Sedef :) Of ama o böreklerin elmalı kurabiyelerin...

16.12.2014 16:05:34 Merve Hazinedaroğlu

Yaşasın! Sen hep yaz bizde okuyalım. İster soğan anlat ister börek tarifi ama sen anlat. Hoş geldin!

16.12.2014 15:39:02 Seda Yorgancı
5 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER