Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

RUH VAMPİRLERİ

 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Hepimizin hayatında enerjimizi emen, yaşam çoşkumuzu sömüren insanlar vardır. Bu insanlara "ruh vampirleri" diyoruz.. Yan yana olduğumuzda içimizi karartmalarından, derin derin nefes alma ihtiyacı duymamızdan ve kendimizi bir an önce o ortamdan atma ihtiyacımızdan bu insanları tanımak mümkündür.

Belki çok iyi insanlardır ama kısa sürede olmasa da süre uzadıkça onların yanında daralır, uzun süre kalamaz, ruhumuzu ve enerjimizi emdikleri için kendimizi kötü hissetmemize neden olurlar.

Ruhumuzu emen insanların temel özelliği onların da daha önce ruhlarının emilmiş olmasıdır. Ruhu uzun süre emilen insanlar artık bir süre sonra başka insanların da ruhlarını emmeye başlıyorlar. Bu insanların bildiğimiz vampirlerden farkı kan yerine ruh emmeleri olduğu halde verdikleri zarar belki diğerlerinden çok daha fazla oluyor.

"İnsanın ruhu nasıl emilir?" diye merak ediyorsunuzdur belki de... Ruh emen insanları her şeye muhalif oluşlarından, bizden yana görünüp, sürekli bizi yerden yere vurmalarından, yanlarında olmadığımız ortamlarda sürekli hakkımızda konuşup, yan yana geldiğimizde "Seni sevmesem böyle konuşmam, ben senin iyiliğini istiyorum" demelerinden ayırt edebiliriz. Her ne kadar bunu istemesek de sırf bize iyilik olsun diye bunu yaptıklarını iddia ettikleri için onlara karşı koymak mümkün olmadığı gibi korunmak da bir o kadar zordur.

Bir süre sonra ruhumuz bunu hissedip bizi koruma amaçlı olarak bu insanlardan uzaklaşmaya yönelttiğinde kalbimizin sesini dinlersek az bir zararla kurtulma umudumuz vardır ama bunu yapmadığımızda zararın sonuçları büyümekte ve biz de bir ruh emici olarak diğer insanların ruhunu emmeye başlayan insanlar olmaktayız.

Ruhumuzu emilmekten kurtarmak ve ruh emici olmamak istiyorsak bu tür insanlardan uzak durmalı, çevremizde onların varlığını hissettiğimizde bir an önce oradan uzaklaşmalı ve kendimizi korumalıyız. Her zaman bu konuda uyanık ve dikkatli olunuz.  

Yayın tarihi: 16.01.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (3)

Peki bu adam benim kocamsa ondan nasil uzak durucam peki.

18.02.2012 20:18:36 Oylum suna

Emeğinize sağlık üstad çok çok güzel bir yazı.

16.01.2012 21:19:09 Şenay Yangel

çok teşekkürler sağ olun

19.01.2012 20:27:31 sabri yurdakul
3 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER