Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ONLARIN BABALARINA İHTİYAÇLARI VAR!

 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

İnsanlar bir araya gelip birbirlerini severek evleniyorlar. Evlilik güzel, yürürse sorun olmuyor. Ama yürümediğinde, sevgi kalmadığında, kavga gürültüler arttığında ise bir yol ayrımına geliyorlar.

Kimisi evliliği daha fazla yürütemeyeceğini düşünerek boşanırken kimisi de kavga dövüş bile olsa evliliğini sürdürüyor. Bunu da çocuklar adına yapıyor.

Çocuklarımızın üzülmesini istemiyoruz. Ana babasız bırakmaktan korkuyoruz ama bazen öfkemiz mantığımızın önüne geçiyor.

baba-cocuk

ÇOCUĞUNUZU BABASINDAN MAHRUM BIRAKMAYIN

Bazı anneler çocuklarının babaları yaşarken onları babasız bırakıyoruz. Anneler ayrıldıkları eşlerine öfke duyduklarında kendileri görüşmediği gibi çocuklarının da görüşmesini istemeyebiliyor. Anneler, babaları cezalandırırken aslında çocuklarını cezalandırdıklarını fark etmiyor.

Çocuklar, anneleri istemediğinde babalarını görmemeye seslerini çıkarmıyorlar ama bu onların ruhsal gelişimini olumsuz etkiliyor.

Babalarını özlüyorlar, onu görmediklerinde yaşadıklarını içlerine atıyorlar. Ne kadar kötü de olsa o çocuğunuzun babası. Hayatta yanlış yapmış da olsalar çocukları ile cezalandırmak amacını aşıp çocukları üzüyor. Onları baba sevgisinden uzak tutuyor. Bu ise bütünı hayat boyunca onların bir tarafını eksik bırakıyor. Çocuklarımızı babalarından mahrum bırakmayalım.

Yayın tarihi: 01.09.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.