Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EVLİLİKTE CİNSELLİK DİŞ MACUNU- DİŞ FIRÇASI İLİŞKİSİNE BENZER

 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Sünnetçi,  vitrinine gözlük koyup soranlara “ Peki sizce ne koysaydım “ demiş. Bu yüzden evlilikte cinsellik konusunu diş macunu ve diş fırçası ilişkisinden yola çıkarak anlatmayı tercih ettim.

Evliliği diğer bütün kadın erkek ilişkilerinden ayıran en önemli özellik cinselliktir. Diş fırçası ile diş macunu bir araya gelmeden yan yana ömürlerini geçirebilirlerse, ülkemizde cinsellik de bir süre sonra bu hale gelmekte, çiftler bir arada ama cinsellik olmadan yaşabilmektedirler.

Türkiye'de yapılan cinsellik araştırmalarında aylık cinsellik sıklığı 7 kez iken benim gördüğüm çiftlerde bu ayda 4'ü geçmemektedir. Ortalama ilişki süresi de 3.5 dakika bulunmuştur. Bu durum ülkemizde cinselliğin çok aceleye getirildiğini göstermektedir.

Diş macunu ve diş fırçasının nasıl birbirine üstünlüğü yoksa cinsellikte iki kişinin en özel ama eşit ortak bir yaşantısı olması gerekir.

Maalesef  “Evlilik, erkeklerin cinsellik için, cinsellik kadınların evlilik için ödedikleri bedeldir “ sözünü haklı çıkarırcasına bir süre sonra kadınların kaçındığı, sadece eşleri istediği için yaşadıkları ya da eşinin hayatında bir başkasının olup olmadığını anlamanın bir yolu olarak görülmekte ve eşi kendisine belli bir süreyi geçtiği halde yaklaşmıyorsa bunu kendisinden uzaklaştığı anlamına almaktadırlar.

Diş macunu ve diş fırçasının nasıl kullanıldığını herkes el yordamıyla öğrendiği gibi cinsellikte evlenince insanların kendi başlarına öğrenmeleri nedeniyle sağlıklı gitmemekte bu işin okulunu kuran batı ülkelerine özenip başlatılan cinsellik dersleri öğrencilerin yerlere yatıp kıkırdamaları nedeniyle bir süre sonra sesi soluğu çıkmaz hale gelip unutulmuştur.

Diş fırçalarının farklı renkleri olmasına rağmen genel olarak boylarının eşit olduğunu bilmeyen diğer diş fırçaları bunu ömür boyu dert edinmekte kimi zaman pornografi filmlerinde oynayan kişilerle karşılaştırınca daha da büyük bir aşağılık duygusuna kapılmaktadırlar.

Sonuç olarak diş macunu ve diş fırçası bir arada daha iyi ve eğlenceli yaşayabildikleri halde yan yana da ömürlerini geçirebilmekte ve bunu hayatın bir gerçeği olarak kabul edebilmektedir.

Yayın tarihi: 08.09.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Evet benzetmeniz çok doğru 20'yi aşkın evlilikler gercekte diş macunuyla diş fırcasına benzemektedir. ihtiyaç olduğunda kulanılır. ihtiyaç olmadıgında da dolapta aynı yerinde durur. Yapılan işin de bunun neden anlamı yoktur.

09.09.2011 20:09:03 serap turan