Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOKTORLARI DARP ETMEK

 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Gün geçmiyor ki bir doktorun darp edildiği haberi ortaya çıkmasın. En son Çorlu’daki meslektaşımın darp edilmesi üzerine bu yazıyı yazmak istedim. Darbın kime yönelik ve ne nedenle olursa olsun her türlüsüne karşıyım. Ama merak ediyorum meslek gruplarının içinde en büyük oranda doktorlara yöneltilen bu şiddetin nedeni nedir?

Biraz düşünüyorum acaba “Kitap okumaktan kendilerini koruyacak donanımları geliştirmemişlerdir, rahat döveriz” düşüncesi mi, hatta “Bir araya gelip ailece dövmek daha zevkli oluyor” duygusu mu? Ya da çocukluktan beri hep çalışkan çocukların tıbbı kazanacağı söylenerek çocuklarımıza hedef mi gösteriyoruz? Gizli bir öfkenin, gizli bir düşmanlığın açığa çıkması mı acaba doktorlara saldırmak?

Ben şimdiye kadar öğretmene, mühendise, postane görevlisine ya da bankacıya yönelik şiddet duydum ama bir meslek grubuna yönelik bu kadar vahşice saldırıları az gördüm. Burnu kırılandan, öldürülene kadar bu yoğun şiddetin sonuçlarını üzülerek okuyorum. Acaba bu meslek gurubu bunu hak ediyor mu, insanlara kötü davranıyor ve onların öfkesiyle mi karşılaşıyor yoksa insanlar çektiği acıların karşısında onlarımı mı hedef alıyor? Nedeni ne olursa olsun her türlü şiddeti ama özellikle meslektaşlarıma yönelik şiddeti kınıyorum.

Yayın tarihi: 21.03.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Aslında Darp her alanda var dediğiniz gibi. Benimde çocuğumu bir hafta önce özel bir etüt merkezi çalışanları dap ttiler.Şuan c.savcılığından haber beklemedeyiz. Ancak bu kadar vahşi bu kadar öfkeli bir millet olmamızın sebebi nedir aslında bunu sorgulamak lazım...

21.03.2013 10:07:24 Aslıhan Özhan