Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BENİ SEVİYORDU AMA...

 YAZARI TAKİP ET X
Sabri Yurdakul’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Sevgi ömür boyu süren bir duygu değildir. Belki bunu yaşayanlar vardır ama benim günlük pratikte gördüklerim böyle değil. İnsan sevebilir ama bu sevgi bir süre sonra sona erebilir. Sonuçta sevgi beslenmediği zaman ölür. Sevginin gücüne inanarak onu tüketen insanlar sevgi öldüğü zaman buna şaşırırlar. Sonra da gazetelerde okuduğumuz cinayet haberleri çıkar: “Beni seviyordu ama... Onu başkasına yar etmem! Ya benim olur ya kara toprağın…”

Kara mizah gibi geliyor ama maalesef öyle. İnsanlar sevdikleri insanın sevgisini kaybettikleri zaman zorla ve tehditle bu sevgiyi sürdürebileceklerini zannediyorlar. Öyle ki o kendisini sevmediğini söyledikçe üstüne düşüyor. Nasıl oluyor da bu gerçeği anlamıyor ve ona kızarak bu sevgiyi tekrar kazanabileceğini zannediyor?

Sevgi gider ve bir daha geri gelmez. Öfke ve sinir onu iyice öldürür. Bu yüzden sevgiyi kaybetmek istemeyen insanların onu yaşatması gerekir. Sevgi kimi zaman tüm ihtimama rağmen de tükenebilir. O zaman onu geri getirmek mümkün olmaz. Acındırmak, yalvarmak ya da öfkelenip tehdit etmek o sevgiyi geri getirmez.

Beni seviyordu deyip başka insanları ikna edebilir ama sevdiği insanı ikna etmesi mümkün değildir. Sonuçta sevgi stabil bir duygu değildir. İki kişinin aynı anda yaşaması gereken bir duygudur. Bu duyguyu kaybederseniz bir daha bulamazsınız. Onu hor kullanmayın!
 

Yayın tarihi: 11.05.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.