Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÜNLÜLER ÇABA'LADILAR!

 YAZARI TAKİP ET X
Pemra Uğural’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kidomundo
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

İş, cemiyet ve spor hayatından pek çok ünlü isim sokak çocukları yararına tiyatro sahnesindeydi. Muhteşem bir gece yaşadı ve yaşattı Şişli Kent sineması geçtiğimiz hafta. Kimsesiz çocuklara yardım faaliyetleri ile birçok projeye imza atmış ÇABA Derneği ve gönüllü ekibinin öncülüğü ile 55 ünlü sima, gönüllü olarak sahneye çıktı. Televizyonun beğenilen dizilerinden esinlenerek oluşturulan skeçlerde hiçbir tiyatro deneyimleri olmamasına rağmen harikalar yaratan gönüllü ekip, Ali Sunal yönetmenliğinde iki ay boyunca bu gece için bir araya geldi, provalar yaptı ve tarihi Şişli Kent'in yenilenmiş salonunu hayata döndürdü. İkincisi düzenlenen galaya rağbet yine çok yüksekti. 700 biletin tamamen satıldığı organizasyondan elde edilen gelir, bu defa Florya Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü binasının yenilenmesi için kullanılacak. 30 çocuğun sürekli kalabileceği bir kapasiteye sahip olan merkezin kapasitesini 60’a çıkartarak ÇABA Kampüs haline dönüştürülmesi planlanıyor.

Her gün televizyon karşısına çıkıp haber sunmak bir şey, tiyatro sahnesinde oyunculuk sergilemek ise bambaşka bir şey. Popüler gazete köşelerinden milyonlara hitap etmek ayrı bir cesaret, sahneye çıkıp rol yapmak apayrı bir cesaret. Böylesine anlamlı bir projede çocukları yalnız bırakmayan ve onlar için sahne alan amatör ünlü simalar arasında Defne Samyeli, Hıncal Uluç, Murat Güloğlu, Erol Aksoy, Cengiz Semercioğlu, Türkan Sabancı, Savaş Özbey, Ayşegül Dinçkök, Güliz Onursal, Uğur Batur, Cihan Kamer, Murat Aksu gibi isimler vardı. Profesyönel oyunculuk deneyimleri ile ÇABA'larını eksik etmeyen Hülya Avşar ve Hamdi Alkan da geceye renk kattı.

Yayın tarihi: 12.03.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.