Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BESLENMEMİZ KİŞİSEL GELİŞİMİMİZİ NASIL ETKİLER?

 YAZARI TAKİP ET X
Özlem Saraç’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Doyasıya Yaşamak Bütünsel Beslenme Danışmanı
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Beslenme bilimi henüz çok çaylak bir bilim ama beslenmemizin sağlık durumumuzu etkilediği nedenleri ve sonuçlarıyla kanıtlanmış bir gerçek. Tartışmaya gerek yok. "Ne yiyorsan osun" diye ünlü bir deyiş vardır, mutlaka duymuşsunuzdur. Ne yiyorsanız osunuz, çünkü yediklerimiz kanımız, hücrelerimiz, dokularımız, organlarımız, cildimiz, saçımız haline gelir. Biz aslında hepimiz yürüyen yiyecekleriz. Ne yersek ona benzeriz. Çok hamur işi yerseniz hamur göbeğiniz olur. Koyu yeşil yaprakları yediğinizde, o güzelim yapraklara rengini veren, büyüten güneşin ışığı cildinizden yansır.

YEDİKLERİMİZ DÜŞÜNECELERİMİZİ ETKİLER Mİ?

yediklerimiz düşüncelerimizi etkiler mi?

Yediklerimiz elbette düşüncelerimizi de etkiler. Mesela organik yiyecekler yediğinizde daha organik düşünmeye başlarsınız. Nasıl şeker ve katkı maddeleriyle dolu yiyecekleri yediğimizde bütün sistemimiz bozuluyor, organlarımız zarar görüyor, beynimiz hasara uğruyorsa, taze sebze, meyve, kaliteli protein ve yağlar da organlarınızı tamir eder, beyin fonksiyonlarımızı iyileştirir. Beyin fonksiyonlarımız çalışması gerektiği gibi çalıştığında zihnimiz daha açık olur. Zihnimiz daha açık ve net olduğunda daha doğru kararlar veririz. İçten gelen bu iyileşme bütün hayatımıza yansır. Bedenimiz dengesini buldukça hayatımız da dengesini bulmaya başlar. Esas mucize o zaman başlar. Doğru kararlar verdiğiniz için doğru zamanda doğru yerde olmaya başlarsınız. Muhteşem bir senkranizasyon başlar.

Yayın tarihi: 14.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.