Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SANAL GÖNÜL OYUNU BU, ZARARI OLMAZ DEMEYİN!

 YAZARI TAKİP ET X
Obengül Ejder’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Mutlu Aile Mutlu Çocuklar Aile ve Evlilik Terapisti, Psikoterapist Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Genellikle depresyona eğilimli, içine kapanık, sosyal fobisi olan kişiler daha meyilliler internette saatler geçirmeye. Güven duymadığınız yabancı ortamlar, sadece yalancı haz verir.. Tıpkı alkol, esrar gibi önce aldığınız yalancı hazzın peşinde koşarsınız , sonra kullandığınız madde o dozda haz verememeye başlar , bu sefer dozu arttırırsınız, aylar içinde bir bakmışsınız hazzın peşinde koşarken, sağlığınızdan, paranızdan, işinizden, soysal hayatınızdan olmuşsunuz. Artık madde aramak için değil hazdan her şeyinizden vazgeçmeniz gerekecektir. Ben istediğim zaman bırakırım kavramı artık hayal olmuştur.

İnternette yaşanılan aşklar da böyle, “ Sanal gönül oyunu bu yaşadığım, suya sabuna dokunmam, hiç bir zararı da olmaz” diye düşünebilirsiniz, “Ne zararı var canım, sadece yazışıyoruz. Yazdıklarımı sildim mi her şey biter” diye düşünebilirsiniz, ancak yalancı hazzın peşinde koşarken hiç ummadığınız bir anda müptelası da olabilirsiniz. Ne zaman ki internet başından kakamıyor, sosyal medyanın esiri olduğunuzu hissediyor, benliğinize ya da mevcut ilişkinize zarar vermeye başlıyorsanız , işte o zaman mutlaka yardım almanız gerekiyor.

Eğer gerçek hayattaki ilişkileriniz duygusal ya da cinsel açıdan doyum vermiyor ise reel olan bu sorunu çözmek yerine , yabancı, sanal bir duygunun peşinde koşup bir hiçle karşılaşabilirsiniz. Tabi bu daha kolay , daha az enerji harcatıyor, çünkü sorunu çözmeye çalışmak emek ister.
 

Yayın tarihi: 07.10.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.