Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

EĞİTİM-ÖĞRETİM KİME GÖRE?

 YAZARI TAKİP ET X
Nuray Kentli Caner’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Deniz’in 24 ay kontrolünde doktorumuzla sohbet ederken konu onun ergen yaştaki çocukları üzerinden eğitimdeki son duruma geldi. İtiraf ediyorum korktuğum bir konu olduğu için detaylarını öğrenmemeyi tercih ettiğim 4+4+4 sisteminin çocuğumuzla ilgili hayallerimizi nasıl da suya düşürdüğünü fark ettim. Dünya vatandaşı olma yolunda eğitim ve formasyon veren birçok köklü eğitim kurumunun aslında sonunun geldiğini anladım. Ağaç yaşken eğilir o kadar doğru ki, 9. sınıf yani 15 yaşına kadar nereye evirirsen oraya gidecek bir nesil olacak; dört yılda ne yeni bir dili anadili gibi öğretebilirsiniz ne de o kültürü verebilirsiniz. Sanıyorum amaç da zaten bu.

Anne-babalar ancak devletin izin verdiği kadar çocuğunun hayatında söz sahibi; çocukların kendi hayatları ile ilgili seçim yapma özgürlüğünden hiç bahsetmiyorum. 2 yaşında ne istediği ile ilgili çok net olan oğlumun bu kalıplara nasıl sığacağını da çok merak ediyorum.

Yayın tarihi: 13.11.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.