Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OĞLUMLA ARAMIZDAKİ SIR:KIZLAR

 YAZARI TAKİP ET X
Nuran Çakmakçı’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Eğitim Hürriyet'i Hürriyet Gazetesi yazarı
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Uzun süredir yazıyorum, kelimelere döküyorum ya bizim ergen irisi aşık gibi. Sonunda baklayı ağzından çıkardı. Geçtiğimiz hafta bir günlük okul gezisine gitti. Giderken de yine ayna karşısında bol bol göbeğini içine çekip, kendini izledi. Bana güya genel (!) konulardan sorular sordu ama işin aslı kızların neden hoşlandığını anlamaya çalışmasaydı.

Anladım oğlum benim gibi hafif balık etli (!) hatunlardan hoşlanmıyor. Beğendiği kızları sıraladı, hepsi çöp gibi. İnce, uzun kızlar. Hani derlerdi erkekler annesine benzer kızları seçer diye. Büyük Türk yalanıymış. Benim tam tersi tipler. Hafif hafif kıskandım desem yalan olmaz.

Ama doğrusu duygularımı belli etmemek için elimden geleni yaptım. O anlatırken abartılı tepki vermemeye, ya da önemsemez gibi gözükmemeye dikkat ettim. O bıçağın sırtındaki keskin çizgi meğerse çok zormuş.

Babaya anlatamadıklarını, ya da anlatmadıklarını bana hafif hafif dökülmeye başladı. Beni seçmesinden mi, yoksa oğlumun büyümesinin verdiği gururdan mı bilinmez eşime biraz tepeden bakmaya başladım. Yani kızım olmadı diye üzülen ve dert ortağım yok diye neredeyse dizlerine vuran ben nihayet eşime en azından bu konuda üstünlük kazanmıştım.

Şimdi babanın olmadığı anlarda bana yaptıklarını, duygularını aktarıyor. Ben de büyük ciddiyetle dinliyor, merakla onu izliyorum. Babası gelince hemen başka konuya geçiyor, gidince de kaldığı yerden devam ediyor. Aramızdaki bu sırdan her ikimiz de hoşlanıyoruz.

Bu hafta beğendiği beş kıza, evet yanlış okumadınız beş kıza anladığım kadarıyla kur yapmaya başlamış. Yani beğendiğini bir şekilde ifade etmiş Kızlar da ona karşılık vermiş. Şimdi seçimini yapıp, biriyle arkadaş olacak. Ama bana tek şartı var. Onu alıp tek başına sinemaya götürmek. Ben de onun hiç beklemediği tepkiyi verdim:

“Tabii götürebilirsin!”

Nasılsa içim rahat, kızın annesi izin vermez. Böylece olası bir çatışma konusu da kendiliğinden ortadan kalktı. Çok mutluyuz, çoook.

Ne kadar sürer diye sorarsanız, olsun. Bu günlerin tadını çıkarıyorum.

Yayın tarihi: 06.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (6)

yazınızı çok beğendim.

06.05.2011 18:02:56 füsun sırtlan

Tadını çıkarın bu günlerin. Zamanı gelecek, bu roller farklı kişiler tarafından sahiplenilecek, size de seyirci olmak düşecek:) Gerçi şikayet etmeyeyim, geçen gün tam bir buçuk saat benle telefonda konuştu, ki bu son yılların rekor süresidir. Bir daha ne zaman olur bilemem. Ama inanın seyirci olmanın da başka bir keyfi var.

6 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER