Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

BABA OĞUL TATİLDE

 YAZARI TAKİP ET X
Nuran Çakmakçı’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Eğitim Hürriyet'i Hürriyet Gazetesi yazarı
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Bizim ergen irisi, çalışan annenin çocuğu olma sendromunu yaşıyor bu aralar. Bütün arkadaşları tatilde. Okulların kapanmasından sonra bir iki hafta arkadaşları ile idare etti. Onlarla güzel güzel planlar yaptı. Sabırla da her yaz olduğu gibi bu yaz da beni bekledi. Ama gazeteci anne çocuğu olmanın her yaz olduğu gibi bu yaz da acısını çekiyor. Çünkü ancak yaz sonuna doğru tatil yaptığım için o da bu sıcaklarda evde oturuyor. Her ne kadar yazı iple çekip bütün elektronik aletlerle oynamayı hayal ettiyse de şimdi onlardan da bıktı. Birlikte çıkacağımız tatili iple çekiyor.

Babası baktı ona, mahsun ve boynu bükük olduğunu gördü, hemen bir tatil planı yaptı. Baba oğul tatile çıkıyorlar. Hem ergenliğin verdiği gerginlikle çatışma yaşayan bu muhteşem ikili aralarındaki ilişkiyi güçlendirecek, hem de dinlenmenin fırsatını yaşayacak. Ben de bu yoğun dönemde evde kimse olmamasının keyfini yaşayacağım. Ne kadar çalışırsanız çalışın malum evde annesiniz, eşsiniz. Yapmanız gereken işler var. Hiç değilse günlük işlerden kurtulacağım. Yaz akşamları benim olacak.

Beş gün ben yaz bekarı, onlar baba oğul sahil canavarı olarak keyif yapacaklar. Daha önce de birlikte seyahat ettiler. Ama etrafında onlarca kişi vardı. Şimdi ilk kez baş başa olacaklar. Doğrusu sonucu merakla bekliyorum.

Tatil planları müthiş. Valizler hazır vaziyette bekliyor. Şimdiden yazılı olmayan kurallar konuldu bile. Erken kalkma konusunda anne dırdırı olmayacak, erkek erkeğe anlaşabilecekler mi bilemiyorum. Sonucu merakla bekliyorum.

Yayın tarihi: 11.07.2012
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Daha önceleri değinilmişti; çocuklarla arkadaş olacaktık. Baba-oğul güzel bir fırsat yakalamışlar. Eğrisiyle doğrusuyla hayatı birlikte yorumlayıp, doğruyu bulurlar. Neşeli tatiller. *Nadir Şener Hatunoğlu:matematikçi-bilim uzmanı*

11.07.2012 12:06:21 Nadir Şener Hatunoğlu