Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAYALLERİ ÜNLÜLERİN DADISI OLMAK!

 YAZARI TAKİP ET X
Nilay Uzun İnan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

İngiltere’nin güneybatısında yer alan Bath şehrindeki ünlü dadılık okulu Norland College, kraliyet üyeleri ve ünlülerin tercih ettikleri “dadılar” yetiştiriyor.

Şehirde çocuk bakıcılık öğrenimi için çocuk bakımı eğitimi veren "Norland College" adlı eğitim kurumu, İngiltere’de çok özel bir yere sahip. 121 yıllık kolejde, profesyonel dadı olmak için 4 yıl boyunca 35 bin 660 sterlin ödeyen öğrenciler, bu eğitim sonunda hem üniversite düzeyinde diploma alıyorlar hem de kraliyet üyeleri ve ünlü isimlerin bebeklerini özel bir eğitimle yetiştirme şansı yakalıyorlar. 18 binle başlayıp 45 bin sterline varan maaşla çalışma hayalleri kuran öğrenciler, “Norlanders” olarak bilinen kolejin mezunları arasında yer alıp, kraliyet üyeleri ve ünlülerin tercih ettikleri dadılar listesine girmek istiyorlar.

Emily Ward tarafından 1892 yılında kurulan dadılık kolejinde okuyan öğrenciler sadece eğitimleriyle değil, şık kıyafetleriyle de oldukça ünlüler.

Bath kent merkezine yakınlığı, Londra’ya neredeyse 2 saat mesafede olması, konaklama ve sosyal yaşam rahatlığıyla bu üniversite, öğrenciler tarafından oldukça tercih ediliyor. Yalnız bildiğim kadarıyla başvuru ve kabul süreci oldukça sancılı. Yani kolay kolay kimse bu okula kabul edilmiyor.

  Kraliyet dadıları

Yayın tarihi: 05.11.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.