Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

OKUL HER ŞEY DEMEK DEĞİLDİR

 YAZARI TAKİP ET X
Mürüvvet Adalı Uygun’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Tatiller, geç başlayan bir okul döneminin ardından etrafımdaki neredeyse tüm ailelerde ve çocuklarda bir “panik” havası sezmekteyim.

Öğretmenler konu yetiştirmeye ve ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken; öğrenciler ve aileleri de bu tempoyu yakalamaya çalışmakta! Daha doğrusu aileler “sınavlar” ve “başarı” paniğiyle çocuklarını bu tempoya uyumlandırmaya çalışmakta!

“Okul “ve “öğrenmek” sürekli panik deneyimleri mi üretmeli?

“OKUL” VE “OKUL BAŞARISI” HER ŞEY DEMEK DEĞİLDİR!

Her bir çocuk ayrı birer cevherdir. Bu cevheri çocuğunuzda arayın, mutlaka çıkacaktır. Çocuğunuzun iyi yapabileceği bir şey mutlaka vardır.

Okul sınavlarında çok başarılı olamasa da, ders çalışmayı tam olarak bilemese de belki iyi koşuyordur, belki iyi yüzüyordur. Belki iyi şarkı söylüyor, iyi el işi veya resim yapabiliyordur.

Aslında onun ne olduğu hiç fark etmez. Yeter ki siz ondaki bu cevherleri bulun. Çocuğunuz, yeteneklerin kendi içinde saklı olduğunu bilmelidir. Çocuğunuzun onunla gurur duyduğunuzu hissetmesini sağlayın. Onu takdir ettiğinizi ona gösterin. Ona yardımcı olun.

Birçok ünlü kişi okulda sorunlar yaşamıştı. Walt Disney, Leonardo da Vinci, Winston Churchill, Albert Einstein ve daha birçokları okula ilişkin zorluklarla karşılaşmıştı. Siz vazgeçmeyin, çocuğunuz da vazgeçmeyecektir.

Çocuğunuzun gelecekteki yaşamında başarılı olmak için bir şeye gereksinimi vardır. O da kendine olan güvendir.
 

Yayın tarihi: 10.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.