Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DERS ÇALIŞMAYI BİLMİYORLAR

 YAZARI TAKİP ET X
Mürüvvet Adalı Uygun’un YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Konu gayet net: Öğrencilerimizin pek çoğu ders çalışmayı bilmiyorlar.

Sistem değişiyor, değişmiyor, yabancı sistemler entegre ediliyor, sınavlar değişiyor, kalkıyor, kalıyor vs... Ama en temelinde bu sorun bir türlü ortadan kalkamıyor. Kalkması/kalkamaması bir yana sorunun farkında bile olunamıyor.

Ebeveynler çocuklarının ders çalışmadığını gözlemlediğinde ya da başarısızlıklarını fark ettiklerinde hemen ders çalışması için planlar yapıyorlar. Önce bu çocuğun kendisinden bekleniyor; sorunun ne olduğuna bakılmaksızın. Yani sadece çocuğa ders çalışması gerektiği söyleniyor ve kontrol edilmeye başlanıyor. Çocuk önce belki korkudan belki duygusal baskıdan ya da verilen taahhütlerden ders çalışmaya çalışıyor ama çalışamıyor. Bu bir iki hafta bilemediniz bir ay sonra ortaya çıkıyor. Bu sefer anne baba mevcut şartlarını zorlayarak yeni çözümler aramaya başlıyorlar.

Sorununuz şu: Kızımız/oğlumuz ders çalışmıyor!

Ben de size soruyorum: Peki sizce neden ders çalışmıyor?

Sevgili anne babalar, benim soruma yanıtlarınızı bekliyorum. Sizin de ders çalışmayan bir çocuğunuz varsa neden ders çalışmadığını biliyor musunuz? Nedenini doğru olarak bilmek, sorunun yarı çözümüdür!

Haydi bekliyorum yanıtlarınızı! Birlikte ilerleyelim...

Yayın tarihi: 24.10.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.