Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DİŞ FIRÇANIZ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ BİLGİLER

 YAZARI TAKİP ET X
Merih Keçe’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Ağız ve Diş Sağlığı Diş Hekimi & EFT ve NLP Uzmanı
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

DİŞ FIRÇASINI DOĞRU KULLANIN

diş fırçası

Diş fırçasının seçilmesinde olduğu gibi kullanılması sırasında da dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. İşte diş fırçanızı kullanırken yapmanız gerekenler:

1. Diş fırçanızı yalnızca siz kullanın, asla başka biriyle paylaşmayın.

2. Dişinizi fırçaladıktan sonra, fırçanızın kıllarının arasında kalan yiyecek artığı ya da diş macunu kalıntılarını akan suyun altında iyice temizleyin ve suyun soğuk olmasına dikkat edin. Sıcak su fırçanın kıllarına zarar verir.

3. Diş fırçanızı iyice temizledikten sonra, baş kısmı üste gelecek şekilde dik olarak bırakın, yatay olarak kalırsa kuruması gecikeceğinden kıllarının arasında bakteri oluşumu riski söz konusudur.

4. Evdeki herkesin diş fırçasının birbirinden ayrı olacak şekilde, kapalı olmayan ayrı kaplarda dik durmasına özen gösterin. Fırçaların kapalı kaplarda tutulması bakteri oluşumuna neden olur. Fırçaların birbirine temas etmesi de bakteri ve virüs geçişi riskini artırır.

5. Ağız ve diş hijyeninin korunması için diş fırçalarının en geç her üç ayda bir değiştirilmesi gerekir. Ancak fırça bu süre dolmadan aşındığında ve nezle, grip , herpes gibi hastalıklardan sonra değiştirilmesi uygun olur.
 

Yayın tarihi: 28.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.