Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

VÜCUDUNUZ YENİ YILA HAZIR MI?

 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Lazer destekli tekniklerden birisi olan lazerliponun, geleneksel liposuction tekniklerinden farkı ağrısız bir işlem olması ve hızlı iyileşme sürecine sahip olmasıdır. Günümüzde gelişen liposuction teknikleri sayesinde ameliyatsız vücut şekillendirme estetiğinde çok daha başarılı sonuçlar alınıyor.

Üstelik lazerlipo tekniği, hastalara küçük fiber optik kanüller ve bilgisayarlı lazer cihazları gibi ileri teknolojili imkanlar sunuyor. Böylece hem vücuttaki bölgesel yağlar eritilebilirken hem de o bölgedeki cilt gevşeklikleri ve sarkmalar giderilebiliyor.

HEM YÜZE HEM VÜCUDA UYGULANABİLİR

Sadece vücuttaki göbek, basen, kol ve bacak bölgesinde değil yüz ve gıdı bölgesindeki fazla yağlar da büyük bir başarıyla yok edilebiliyor. Bu sayede lazerlipo teknikleri yüz germe ile yüz gençleştirme operasyonlarında da aynı şekilde kullanılabiliyor. Ortalama bir saat süren bu işlemden sonra vücuttaki şekillenmeler üç gün içinde görünür hale gelebiliyor.

Lazerlipo uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alınacak olan yağın miktarıdır. Bir defada alınabilecek yağ miktarı kişinin sağlığını korumak amacıyla Amerikan İlaç ve Sağlık Örgütü tarafından belirlenmiştir. Belirlenen bu miktarın üstünde yağ alımı kişinin genel sağlığını riske sokacağı için birden fazla seansta kişinin vücudu istenilen şekle sokulabilir. Liposuction işleminden sonra o bölgede tekrar kilolanma olma ihtimali çok düşüktür. Çünkü bu işlemle vücuttaki yağ hücrelerinin miktarı sabitlenir.

Lazerlipo tekniğinde vücuttaki kas, damar ve sinir yapılarına herhangi bir zarar verilmediği için en güvenilir liposuction tekniklerindendir. Hassas çalışma imkanı tanıması sayesinde ayak bileği inceltme operasyonlarında da uygulanabiliyor. Ayrıca lazerlipo ciltteki elastik dokuları da harekete geçirdiği için ciltteki sarkmaları engelleyerek sıkılaşma sağlıyor.

İYİLEŞME SÜRECİ KISADIR

Liposuction yöntemi vücudunuzu yaza hazırlamak için en uygun dönemlerdesiniz. Çünkü vücudun liposuction işleminden sonra kendisini toparlayıp şekle girmesi için yaklaşık 10-15 gün dinlenme süresi gereklidir. 1-2 cm’lik de olsa açılan kanül kesilerinin iyileşmesi süresi ve yüz ve boyun bölgesindeki uygulamalardan sonra güneşe maruz kalınmaması gereklidir. Çünkü bu bölgelerdeki doku ve cilt tabakası hassaslaşacağı için ciltte renk değişimlerine yol açabilir. Bu yüzden kış aylarında da yapılsa dışarı çıkarken yine de güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.

Unutmamalısınız ki liposuction bir zayıflama tekniği değil, vücudu sıkılaştırma ve şekillendirme tekniğidir. Siz de yaza girmeden vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız şimdi en uygun zamanı. Alanında uzman bir plastik cerraha giderek hayal ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Yayın tarihi: 05.12.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.