Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOLGUN DUDAKLARIN GÜZELLİĞE KATKISI

 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Dolgun ve aynı zamanda doğal görünen dudaklar, kadınlarda en baştan çıkartıcı görüntüdür. Bu sadece günümüz için değil, asırlar boyunca var olan bütün güzellik anlayışlarında geçerlidir. Çünkü dudaklar da tıpkı gözler gibi renk, şekil ve hacim olarak yüzün estetik kriterlerini belirleyen unsurların en başında gelir.

DUDAKLAR DA YAŞLANIR

Yaş ilerledikçe dudaklar da zamanla yaşlanır, incelir, küçülür, kırışır ve tüm bu sebeplerden dolayı çekiciliğini kaybeder. Dudak dolgusu ile doğuştan ince ya da zamanla hacmini kaybetmiş ve incelmiş dudaklar yeniden şekillendirilerek dolgunlaştırılabilir. Bunun dışında dudak kenarlarında oluşan kırışık ve oluk gibi yaşlanma belirtileri de giderilebilir. Bu çizgiler ve oluklar aşağı doğru kıvrılarak yüzde mutsuz bir ifadeye neden olabilir. Bu sayede yüzde daha mutlu ve daha enerjik bir görünüm oluşması sağlanabilir.

CİLDİN DOĞAL YAPISINDA DA BULUNAN MADDELER KULLANILIR

Dudaklara hacim kazandırmak, çizgi ve olukları gidermek, dudaklara kontur uygulamak için çeşitli dolgu enjeksiyonu teknikleri kullanılabilir. Bunlar arasında hyalüronik asit dolgu malzemesi cildin doğal yapısında bulunan ve günümüzde en fazla tercih edilen dolgu enjeksiyonu malzemesidir.

Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine göre dudak dolgusunun kalıcılığı değişkenlik gösterir. Hyalüronik asit (HA), sağlıklı ve genç ciltler tarafından doğal olarak üretilen, cildin esnek ve nemli kalmasını sağlayan bir maddedir. Zamanla cilt hyalüronik asit üretemez ve cilt hacim ile esneklik kaybına uğrar. Hyalüronik asit dolgu enjeksiyonu malzemeleri, dudakların dolgunluğunu artırırken dudak kenarlarındaki oluk ve çizgileri de gidererek dudakların daha estetik bir görünüme ulaşmasını sağlar. Dolgu enjeksiyonu uygulamasının sonuçları için beklemenize gerek olmaz. Sonuçlar hemen görünür hale gelir. Bu sayede siz de daha güzel, daha estetik ve daha enerjik bir görünüme sahip olabilir.

Daha sağlık görünebilir ve daha çekici bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Yayın tarihi: 10.05.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.