Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOLGU ENJEKSİYONU NERELERDE KULLANILIR?

 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Dolgu enjeksiyonu vücutta zamanla oluşan oluk, kırışık ve hacim eksikliklerinin giderilmesi için kullanılır. Dolgu, cildin daha genç bir görünüme kavuşması için yapılan ameliyatsız tedavi yöntemlerindendir. Yüz gençleştirme, dudak dolgunlaştırma, elmacık kemiği estetiği ve ameliyatsız burun estetiğinde yaygın olarak kullanılır. Dolgu enjeksiyonu estetiğinin en yaygın kullanıldığı estetik operasyonları şöyle sıralayabiliriz.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Gözaltı morluğu ve gözaltı torbası yüzün yorgun ve yaşlı görünmesine yol açan, en yaygın görülen estetik sorunların başında yer alır. Işık dolgusu ile gözaltı morluğu ve torbası ameliyata gerek olmaksızın başarılı bir şekilde ortadan kaldırılabilir. Yüz daha parlak, daha genç ve daha enerjik bir görünüme kavuşturulabilir.

ELMACIK KEMİĞİ ESTETİĞİ

Elmacık kemiğindeki hacim eksikliği kişinin olduğundan daha yaşlı, yorgun ve çökük görünmesine yol açabilir. Zamanla elmacık kemiklerinin üzerindeki deri tabakası sarkmaya başlar. Sarkma büyüdükçe elmacık kemikleri belirginliğini kaybeder ve yüzümüz 20’li yaşlardaki canlı ifadesini kaybeder. Bu durumda elmacık kemiğindeki hacim eksiklikleri için de dolgu enjeksiyonu tekniğinden faydalanılır. Dolgu enjeksiyonu elmacık kemiği estetiğinde kullanılan en etkili tekniklerden birisidir.

  

DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA

Dudak etrafında zamanla oluşan ince kırışıklıkları veya kalıtsal nedenlerden dolayı ince yapılı ya da sonradan hacim kaybeden dudaklara hacim vermek ve dudak şeklini belirginleştirmek için dolgu enjeksiyonu tekniği tercih edilir. Kişinin yüzüne en uygun, simetrik, doğal ve hacimli dudaklar tasarlanır.

  

AMELİYATSIZ BURUN ESTETİĞİ

15 dakikada ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen bu teknik ile dolgu ve botoks bir arada uygulanarak burnun konturu düzeltilebiliyor. Burun küçülme hariç burundaki birçok estetik sorun enjeksiyon tekniği ile ameliyata gerek kalmaksızın başarıyla düzeltilebiliyor.
Dolgu enjeksiyonu 15 - 20 dakikada uygulanabilen ve sonuçları hemen ortaya çıkan ameliyatsız seçenekler sunmaktadır. İyileşme süreci olmaması, yara izi oluşmaması, geri dönüşümlü bir uygulama olması özellikle zaman sorunu olan ve ameliyat ile anestezi korkusu olan kişiler için çok daha uygun bir seçenektir.

  

Yayın tarihi: 10.09.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.