Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BOTOKS İLE AMELİYATSIZ KAŞ KALDIRMA ESTETİĞİ

 YAZARI TAKİP ET X
Güncel Öztürk’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

İnsan Heykeltraşı Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kaş düşüklüğü yüzün olduğundan daha çökük ve yorgun görünmesine neden olduğu için kişilerin mutsuz ve daha yaşlı görünmesine sebep olabiliyor. Orta yaş grubundan itibaren birçok kişinin şikayetçi olduğu bu estetik sorun botoks enjeksiyonu ile ameliyata gerek kalmaksızın tedavi edilebiliyor.

Botoks enjeksiyonu ile kaşlar; gözlerle ve yüzün diğer özellikleriyle daha uyumlu olacak şekilde yeniden şekillendirilebiliyor. Botoks ile kaş kaldırma estetiğinde gözlerin ve yüzün genel yapısı ayrıntılı olarak değerlendirilerek kalşarın uç ve orta kısımları yeniden konumlandırılabiliyor. Bu sayede gözün şekli daha net ortaya çıkarılabiliyor ve ideal büyüklükte görünmesi sağlanabiliyor.

KAŞIN KALDIRILMA AÇISI DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Belirli miktarlarda botoks toksini enjekte edilerek kaşın düşen kısımları ameliyata gerek olmaksızın belirli açılarla yukarı kaldırılabiliyor. Kaş tasarımında en önemli nokta kaşın doğallığı bozmayacak oranlarda yukarı kaldırılmasıdır. Uç kısmının ya da kaşın orta kısmının aşırı bir şekilde yukarıya doğru kaldırılması yüzün şaşkın ve doğal olmayan bir ifadeye bürünmesine yol açabilir. Kaldırma işlemin doğru açılarla yapılabilmesi için cerrahın anatomi bilgisine, tecrübeye ve sanatsal bakış açısına sahip olmak gerekir.

Kaş kaldırma estetiği yaptırmak isteyenlere; yaş, cilt, göz ve kaş yapılarına göre hatta eğer kırışıklık varsa konum ve derinliğine göre farklı teknikler uygulanabilir. Eğer kaş ya da göz kapağı düşüklüğü ileri seviyede ise ameliyatsız tekniklerin dışında cerrahi tekniklerin uygulanması tercih edilebilir. Bu kişinin ve cerrahın tercihine göre değişiklik gösterebilir.

OPERASYON ORTALAMA 15 – 20 DAKİKADA TAMAMLANIR

Ameliyatsız kaş kaldırma estetiği ortalama 15 dakika içinde uygulanan botoks enjeksiyonu ile kolayca tedavi edilebiliyor. Enjeksiyon uygulamasının sonuçlarının görünür hale gelmesi için birkaç gün beklenmesi gerekir. Ayrıca botoks ile kaş kaldırma estetiği, kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama 4 ile 6 ay içinde yani yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.

Kaş kaldırma estetiği ile kişiler çok daha genç, daha enerjik ve daha mutlu bir ifadeye sahip olabiliyorlar. Siz de kaş düşüklüğünden şikayet ediyorsanız ve cerrahi teknikleri tercih etmiyorsanız, botoks uygulaması ile bu şikayetinizden kurtulabilirsiniz. Bunun için alanında uzman bir estetik cerrahtan kendinize özel ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sevgilerle…

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yayın tarihi: 09.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.