Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KADINLARDA CİNSEL İSTEK NASIL BAŞLAR?

 YAZARI TAKİP ET X
Esra Çabuk Cömert’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kara Kutu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr.
UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Cinsel istek kişiden kişiye farklılık gösterir. Kadınlarda cinsel isteğin oluşumu erkeklere göre daha farklıdır. Peki kadınlarda cinsel istek nasıl başlar? Kadınlarda cinsel aktivitenin başlama aşamaları nelerdir? Kadınlarda cinsel isteğin başlamasından orgazm ve gevşeme aşamasına kadar geçen sürede neler oluyor?

Cinsellik, zevk alarak, isteyerek, üremek için yaptığımız bir dürtüdür. Cinselliği; yemek yemek, su içmek gibi ihtiyaca bağlı olarak yaşarız.

Cinsel istek kişinin karşı cinsle ilişkiye girme arzusudur. Hormonal herhangi bir sıkıntı yaşamayan, bedensel olarak yeterince olgunluğa erişmiş her kadın ve erkek cinsel ilişkiye girmeyi ister. Bu istek kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir.

KADIN CİNSEL DOYUMA NASIL ULAŞIR?

cinsel istek

Cinsel isteğin oluşmasında kadın bedeninde birçok değişim olur. Kadın beyninin uyarılması, istemesi ve orgazma ulaşması erkek beyninden daha farklıdır. Kadının cinsel doyuma ulaşması erkeğe göre biraz daha uzundur. Bu yazıda da kadındaki değişimleri basamak basamak işleyeceğiz.

Yayın tarihi: 20.06.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.