Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 
 YAZARI TAKİP ET X
Elvan Odabaşı’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

Diyetisyen Elvan Odabaşı KİMDİR ?
1981 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde dünyaya gelen Elvan Odabaşı ilk, orta ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. Ortaokulda oratoryo ile ilgilenen Elvan Odabaşı lise yıllarında tiyatroya yöneldi. Okul içerisinde birçok tiyatro oyununda görev aldıktan ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra 1999 yılında üniversiteyi kazandı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. 
Aynı yıl, bitirme tezi olarak hazırladığı “Beslenme ve diyetetik öğrencilerinde yeme davranış bozukluğu görülme sıklığı” adlı tezi, Avrupa’da yayınlanan Diets Newsletter dergisinde yayınlanarak ses getirdi. Okuldan mezun olur olmaz, Ankara Eğitim Araştırma Hastanesi Can Yemek Sanayi bünyesinde yönetici kurum diyetisyeni olarak çalışmaya başladı. 
Çeşitli sağlık kuruluşlarında beslenme ve diyet danışmanı olarak çalışmalarını yürüterek tecrübe edindi.
Başarılı çalışmalarından dolayı dikkatleri üzerine çeken Odabaşı, Türkiye Diyetisyenler Derneği ve Uluslararası platformda American Dietetic Association üyesi oldu. Aynı zamanda Prof. Dr. Ayşe Baysal Beslenme Eğitim Araştırma Vakfı yönetim kurulu üyesidir. 2006 yılında yaşamakta olduğu Ankara’da FORMEO Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışmanlık Merkezini kurmuş, 2010 yılında Fitizdietmarket&mutfak markasını kurdu. 2011 yılında “Doya Doya Zayıfla” isimli ilk kitabını yazdı. 2016 yılında “Hayallerin Defteri” isimli ikinci kitabını yazdı. 2013 yılından bu güne Womenshealht yazarıdır. 2017 yılında NTV’de Doya Doya Yaşam programını sunmuştur. Gıda ve ilaç sanayisinde birçok firmanın bilimsel ve iletişim danışmanlığını yapmaktadır. Firma ve markalara sağlıklı yemek reçeteleri geliştirmektedir. Mavi Deniz’in annesidir.