Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARIMIZIN YARATICILIĞINI ÖLDÜRÜYOR MUYUZ?

 YAZARI TAKİP ET X
Elif Dağlı’nın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Kiraz Bahçesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

ÇOCUĞUNUZ SİZE EZBERLETİLEN ŞABLONA UYMAYABİLİR 

yaratıcı çocuk

Yıllar önce oğlumun okul derslerinde istediğim kadar başarılı olmaması beni çok üzerdi. Bilgisayar oyunlarına meraklı, esprili, arkadaşları tarafından sevilen bir çocuktu ama hayatta başarılı olamayacağından çok korkuyordum. Öğretmenlerinden biri yabancı üniversitelere başvurmasını söyleyip “dosyanı al gel” dediğinde neyi kastetdiğini bile anlamamıştım. Meğer oğlumun benim hiç bilmediğim görsel sanatlara merakı varmış. Dört yabancı üniversiteden kabul alıp, İngilizce sınavını atlayınca şaşkınlık içinde kalmıştım. Benim için önemli olan okul derslerini bir tarafa bırakan üniversite oğlumun içindeki cevheri buldu. Şimdi, yaptığı işe tutkun, mutlu, çok başarılı bir oğlum var. Oğlum bana hayatımın dersini verdi. Çocuğunuz size ezberletilen şablona uymayabilir, her insanda var olan cevheri çocuğunuzda keşfedin, sönmesine izin vermeyin.

Sevgili anne- babalar,

Sadece okul derslerinde başarılı bir genç mi, buluşlar yapılabilen bir bilim insanı mı, kendi yeteneklerini keşfedebilen ve onları mesleğine dönüştürerek mutlu olacak bir birey mi yetiştirmek istiyorsunuz?

Eğitim sistemi ve uygulamalar seçiminize yardımcı oluyor mu?

Yayın tarihi: 14.06.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.