Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AYNI ANDA ORGAZM OLMAK

 YAZARI TAKİP ET X
Dolunay Kadıoğlu’nun YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

‘Bir çift için, "aynı anda orgazm" gerçekleştirilmesi gereken en önemli amaç olmalıdır.’

Aynı anda orgazm olmayı başarabilen çiftler, diğer çiftlere göre daha mutludurlar.’

Yukarıdaki cümleleri okuyup da ‘evet kesinlikle diyorsanız’, yanılıyorsunuz. Her ikisi de cinsel mit, yani yanlış.

 Aynı anda orgazm olmayı beklemek ya da bunun en doğru ve mutluluk verici cinsel doyum olduğunu düşünmek, inanmak ve bunun için çabalamak her iki tarafı da hayal kırıklığına uğratabilir.

Kadın ve erkeğin cinsel anatomi ve fizyolojileri birbirinden çok farklıdır. Erkek kadına göre daha çabuk uyarılırken kadının uyarılma sürece daha uzundur. Kadın klitoral uyarıya ihtiyaç duyabilir. Yeterli dış uyaran ve ön sevişme olmazsa kadın için orgazm olmak zorlaşacaktır.

Erkek ereksiyon sağlandıktan kısa bir süre sonra vajinal girişi ve boşalmayı isterken, kadının hazzı için bu süre çok erken olabilir.
 

orgazm olmak

Aynı anda orgazm olmak; birbirinin beden ritmini iyi tanıyan ve cinsel uyumu yaşayan çiftlerde dönem dönem yaşanılabilir. Bunu her cinsel birleşmede beklemek, olmadığı zamanlarda hayal kırıklığı yaşamak, başarısız hissetmek gerçekçi ve sağlıklı değildir.

Aynı anda orgazm olmaktan daha değerli olan; her iki tarafında cinsellikten keyif alması, doğal olmaları ve mümkünse önce kadının sonra erkeğin boşalmasıdır. Eğer bu olmuyorsa ve erkek daha önce boşalıyorsa da eşine boşalması için mastubasyon ya da oral seksle destek olmalıdır.
 

Yayın tarihi: 10.03.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.