Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KADINLARA ÖZEL “ORGAZM AŞISI”

 YAZARI TAKİP ET X
Burcu Kardaş Arslan’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

G noktası kadınlarda klitoristen sonra cinsel doyumun en yoğun hissedildiği, vajinanın 2-3 cm iç kısmında yerleşen sinir dokusundan zengin bir anatomik alandır.

İlk defa 1950 yılında Dr. Ernest Grafenberg tarafından tarifi yapıldığı için onun isminin baş harfi ile anılmaya başlanmıştır. Cinsel uyarı ile birlikte G noktasında kasılmalar ve kadınlarda cinsel doyum ve orgazm açısından önemli işlevleri ortaya konmuştur.

G noktası vajina girişinden 3-4 cm geride, üst duvarda bulunan ve parmakla dokunulduğunda belirgin hale gelen erojen bir bölgedir. Bu bölgede skene bezleri dediğimiz salgı yapma kabiliyetine sahip bezler kümeleşmiş halde toplu olarak bulunur ve bu yüzden burada bir kabarıklık meydana gelir.

Cinsel ilişki esnasında penisin buraya teması ile bayanlarda vajinal orgazm meydana gelir. Diğer bir orgazm şekli olan klitoral orgazm ise vajina girişinde üst kısımda bulunan klitorisin temas yoluyla uyarılması yoluyla olur.

orgazm aşısı

ORGAZM PROBLEMLERİ NEDİR, NEDEN YAŞANIR?

G noktası büyütme operasyonu özellikle cinsel doyuma ulaşamayan hastalarda çok etkili sonuçları vardır. Bu bölgenin dolgu maddesi ile anatomik olarak genişletilmesi ve belirgin hale getirilmesi kadınlarda cinsel ilişki esnasında daha fazla uyarılmaya neden olur. Bu şekilde cinsel doyumun sıklığı ve süresi uzar.

Lokal anestezi altında ortalama 1-2 dakika süren bir operasyondur. Dolgu maddesinin etkinliği 6 aydan sonra vücut tarafından emileceği için azalacaktır.

Altı ay sonra tekrar uygulanmasının hiçbir yan etkisi yoktur. Hastalar aynı gün günlük aktivitelerine, ertesi gün cinsel birlikteliklerine devam edebilirler.

Yayın tarihi: 10.11.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.