Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

SELÜLİTLERE SON!

 YAZARI TAKİP ET X
Baturalp Beşer’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Egzersizin 50 tonu Bireysel Fitness ve Pilates Eğitmeni
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

3- GLUTE KİCK BACK:

Yere yüz üstü pozisyonda, dizlerin üstünde ve kollar gergin ya da dirseklerden kırık şekilde geçilir ve bacak yine diz kırık şekilde yukarı doğru kaldırılarak kalça sıkılır.

Başlangıç olarak her iki taraf için sırayla 2’şer set 15-20 tekrar yapılabilir. İlerleyen zamanlarda hareketi zorlaştırmak için isteyenler set sayısını artırabilir ama tavsiyem set sayısını artırmadan tekrar sayısını artırmak ve tekrar sayısı bittiğinde 20 tekrar yaptıysanız bir 20 tekrarda bacağı yukarı pozisyonda tutacak şekilde, kalçayı sıkarak bir 20 tekrar da kısa kısa yapabilirsiniz. En sonunda, hareket bittiğinde, bacağınızı 4-5 sn kalça sıkılmış şekilde, yukarıda tutatbilirsiniz. Göreceksiniz; kalça kaslarınızı çok hissedeceksiniz.

Önemli not: Hareket kollar gergin şekilde yapıldığında belinde problem olanlar ya da hareketi yaparken belinde baskı, ağrı hissedenler, dirsekler yerde pozisyonda hareketi yapmalıdır.

Yayın tarihi: 09.09.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.